Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Platba sociálního pojištění  (Přečteno 1527 krát)

Sovová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Platba sociálního pojištění
« kdy: Únor 26, 2010 »

Dobrý den, jsem OSVČ a podnikání je mou hlavní činností. Prodávám zboží a pronajímám dům. Jelikož si uplatňuji odpisy na dům mám ho v účetnictví společně s příjmy z prodeje zboží v řádku 101 DP. Nemám pronájem tudíž uveden v příloze č.2 daňového přiznání. V přiznání v druhu činnosti mám tyto dva příjmy i výdaje rozdělené. Chtěla jsem se zeptat, když není pronájem součásti výpočtu sociálního pojištění jedná se i tenhle pronájem, který je zahrnutý do celkových příjmů z podnikání a nebo je to pouze pronájem, který se uvádí v příloze č.2. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Platba sociálního pojištění
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2010 »

Příjem z pronájmu není součástí výpočtu sociálního a zdravotního pojištění v případě, kdy přiznáváte příjmy z pronájmu podle § 9 zákona o daních z příjmů (uvádíte v příloze ř. 2 daňového přiznání).

Pokud pronajímáte nemovitost, kterou jste vložila do obchodního majetku, pak je příjem z pronájmu této nemovitosti součástí příjmů z podnikání podle § 7 ZDP (uvádíte v příloze č. 1 daňového přiznání) a vstupuje do vyměřovacích základů pro výpočet pojistného na ZP a SP.
IP zaznamenána
Stran: [1]