Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: adresa na faktuře  (Přečteno 5785 krát)

komiksovafigura

  • Host
adresa na faktuře
« kdy: Březen 27, 2008 »

Dobrý den, jsem OSVČ,nejsem plátce DPH.Je možné dát do daňových nákladů fakturu v které je v záhlaví adresa mého bydliště a ne místa podnikání?děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
adresa na faktuře
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2008 »

A kde myslíte, že je vaše místo podnikání? No přece v místě bydliště - máte to napsané v živnostenském listě, nebo možná v jiném oprávnění:-)) Případná provozovna není místem podnikání, faktury by správně měly být napsané na místo bydliště, adresa provozovny může být navíc.
IP zaznamenána

komiksovafigura

  • Host
adresa na faktuře
« Odpověď #2 kdy: Duben 02, 2008 »

Dobrý den, paní Zdeno. Odpověděla jste mi že místem podnikání je bydliště. V mém případě na ŽL je bydliště bydlištěm, místem podnikání je pronajatá kancelář. Doručená faktura může mít tedy v záhlaví jakoukoliv adresu? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Danden

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
adresa na faktuře
« Odpověď #3 kdy: Duben 02, 2008 »

Pokud mám fa s náklady na pohoštění, čili účet 513, mohu si uplatnit odpočet DPH nebo je-li to nedaňový náklad, nemohu DPH uplatňovat? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
adresa na faktuře
« Odpověď #4 kdy: Duben 02, 2008 »

Citace: komiksovafigura
Dobrý den, paní Zdeno. Odpověděla jste mi že místem podnikání je bydliště. V mém případě na ŽL je bydliště bydlištěm, místem podnikání je pronajatá kancelář. Doručená faktura může mít tedy v záhlaví jakoukoliv adresu? Děkuji za odpověď.
Jasně, už mi došlo, že jsem asi napsala hloupost, sorry:-)
Doručená faktura může mít adresu bydliště. Daňový výdaj prokazujete jako fyzická osoba a pokud jsou na faktuře údaje, které se k vaší osobě vztahují, pak by neměl být problém výdaj obhájit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
adresa na faktuře
« Odpověď #5 kdy: Duben 02, 2008 »

Citace: Danden
Pokud mám fa s náklady na pohoštění, čili účet 513, mohu si uplatnit odpočet DPH nebo je-li to nedaňový náklad, nemohu DPH uplatňovat? Děkuji
DPH nelze uplatnit, neboť zdanitelné plnění nebylo použito pro uskutečnění vaší ekonomické činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]