Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje a pohledávky  (Přečteno 2184 krát)

Jana

  • Host
Paušální výdaje a pohledávky
« kdy: Březen 27, 2008 »

Hezký den. Mám dotaz. Když v roce 2007 jsem uplatňovala výdaje paušálem a mám pohledávky pro rok 2008. Musím tu pohledávku započítat do příjmu?
IP zaznamenána

Michal Dobeš

  • Host
Paušální výdaje a pohledávky
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2008 »

Dobrý den,

uplatňuji výdaje procentem z příjmů a z loňského roku mi zůstaly u dvou mých odběratelů nezaplacené pohledávky (tj. oni mi dluží). Jak mám sestavit daňové přiznání s těmito \"příjmy\"? Mám je do přiznání zahrnout či nikoliv?

děkuji za odpověď

hezký den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje a pohledávky
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2008 »

Pro Janu i Michala:

Předpokládám, že uplatňujete paušál a u tohoto způsobu uplatňování výdajů chcete zůstat i v roce 2008 (nechcete začít vést daňovou evidenci), takže:
1. uplatňujete výdaje procentem z příjmů
2. příjmem jsou jenom ty korunky (nepeněžní příjmy opomineme), které vám byly v době od 1.1.07 do 31.12.07 skutečně zaplaceny
3. pohledávky vám uhrazeny nebyly, proto jste neměli příjem, vedete si je ve své evidenci pohledávek a zdaníte je až v období, ve kterém obdržíte peníze, například v roce 2008.

Dodaňovací harakiri (zvýšení základu daně o pohledávky, které vám nebyly ve zdaňovacím období zaplaceny), byste museli páchat pouze v případě, že chcete změnit způsob uplatňování výdajů - chcete v roce 2008 přejít na vedení daňové evidence.
IP zaznamenána
Stran: [1]