Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání - řádné a dodatečné,přihlášení poplatníka k dani  (Přečteno 1254 krát)

veronika200

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, mám několik dotazů a moc prosím o zodpovězení.Předem velmi děkuji.

1) Pracuji pouze na DPP a mé příjmy přesáhly 15000Kč (zálohová daň). Musím do přiznání k dani uvádět i příjmy, které byly daněny srážkovou daní?

1)Uvádím studium v přiznání k dani z příjmů fyzických osob jako nezdanitelnou část základu daně i v případě, že jsem studovala vysokou školu, magisterské studium, prezenčně, ale bylo mi v té době již 26 ? 27 let?

3)Pracuji pouze na DPP a moc nerozumím přihlášení poplatníka k dani.
a)Mohu jej podepsat jen u jednoho zaměstnavatele nebo můžu u více? Slevu na dani na poplatníka mohu uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele nebo u více?
b)Mohu ho nyní podepsat zpětně? Mám na mysli za rok 2009 a roky 2007 - 2008 (podávám dodatečné daňové přiznání fyz. osoby). Jde mi o slevu na dani na poplatníka.

4) Loni jsem podala daňového přiznání fyz. osoby, kde jsem vykazovala příjmy z DPP od jednoho zaměstnavatele. Chystám se podávat dodatečné daňové přiznání, ve kterém budu uvádět příjmy z DPP od jiného zaměstnavatele. Musím do dodatečného přiznání uvádět i příjmy od zaměstnavatele, které jsem již uvedla loni v odevzdaném přiznání?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

1) Příjmy, které byly zdaněné srážkou, se do daňového přiznání neuvádějí.
2) Slevu na dani na vlastní studium lze uplatnit do 26 let věku poplatníka, forma studia nerozhoduje (denní doktorandské studium lze uplatnit až do 28 let).
3a) Prohlášení nemůžete podepsat u dvou zaměstnavatelů současně. Pokud jdou zaměstnavatelé postupně za sebou, pak můžete u každého z nich podepsat prohlášení a u posledního zaměstnavatele pak můžete požádat o roční zúčtování daně.
3b) Prohlášení je možno podepsat dodatečně, ale vždy jen do 15.2. následujícího roku a jen u posledního zaměstnavatele.
4) Ano, do dodatečného přiznání k dani z příjmů uvádíte všechny údaje znovu (nevyplňujete jen rozdíly), ve správné výši.
IP zaznamenána
Stran: [1]