Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při poskytnutí služeb do jiné země EU  (Přečteno 2775 krát)

milcal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11

Dobrý den,

účtuji FO :

FO poskytuje poradenskou činnost v Belgii (odběratel je registrován k dani) a dosud nebyl plátce DPH, je povinen se od 1.1.2010 registrovat k DPH? Pokud ano , tak od kdy, podle jakého § a jak mám postupovat při vyplnění registrace. Nejsem z toho formuláře nijak moudrá (např.ř.03- volit plátce nebo osoba identifikovaná k dani?). Může mi někdo poradit? Moc děkuji za rady a odpověďi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
DPH při poskytnutí služeb do jiné země EU
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2010 »

Pokud poskytne poradenskou službu belgickému plátci (místo plnění je v Belgii podle § 9/1 ZDPH), tak se dnem poskytnutí služby stává plátcem DPH (podle § 94/11 ZDPH) a má povinnost podat přihlášku k registraci do 15 dnů.ode dne, kdy se stal plátcem.
V přihlášce k registraci volte ř. 03.
IP zaznamenána

milcal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
DPH při poskytnutí služeb do jiné země EU
« Odpověď #2 kdy: Únor 26, 2010 »

Moc děkuji za odpověď.
Ještě by mě ale zajímalo co z toho vyplývá.
1) Má si faktury vystavované do Belgie navyšovat o příslušné DPH (tj.20%)?
2) Může si uplatňovat DPH na vstupu, když uplatňuje výdaje paušálem? Pokud ano jakou evidenci vést? Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
DPH při poskytnutí služeb do jiné země EU
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2010 »

1) Ne. Fakturu vystaví bez DPH s náležitostmi podle § 33 ZDPH, zdaňovat bude Belgičan podle jejich zákona o DPH.

FO bude kromě přiznání k DPH podávat souhrnné hlášení, podrobněji zde: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_9962.html?year=


2) Ano, DPH si může uplatnit i v případě, že uplatňuje výdaje paušálem. Pro účely daně z příjmů stačí vést evidenci příjmů a pohledávek (a také majetku, který lze odpisovat). Pro účely DPH vede evidenci podle § 100 ZDPH, tedy jakoukoliv evidenci (třeba v linkovaném sešitě), podle které bude schopen sestavit přiznání k DPH.
IP zaznamenána

milcal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
DPH při poskytnutí služeb do jiné země EU
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2010 »

Strašně moc vám děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána
Stran: [1]