Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: daňové přiznání  (Přečteno 3340 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
daňové přiznání
« Odpověď #15 kdy: Březen 01, 2010 »

Ano, vyplňujete, máte to i uvedeno v potvrzení o zdanitelných příjmech od onoho zaměstnavatele. Jana
IP zaznamenána

Alena Ryšavá

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
daňové přiznání
« Odpověď #16 kdy: Březen 09, 2010 »

Dobrý den, v tisku jsem se dočetla, že daňová evidence OSVČ se nemusí k daňovému přiznání přikládat, samozřejmě na výzvu FÚ je nutno ji doložit. Je tato informace správná?
Ještě, mám příjem z nájmu nebytových prostor (nepřesáhne 6000,- Kč/rok, jsem spoluvlasník), je nutno doložit přílohou k daňovému přiznání? Případně je možné dát fotokopii \"nájemní smlouvy\".
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Pavel42

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
daňové přiznání
« Odpověď #17 kdy: Březen 09, 2010 »

Dobrý den,
několik faktur jsem podal v r.2009, peníze došly v r.2010. Bude to příjem za r.2009 nebo 2010 ? Jak v případě, že peníze za fakturu z r.2009 nepřijdou vůbec? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňové přiznání
« Odpověď #18 kdy: Březen 09, 2010 »

Citace: Alena Ryšavá
Dobrý den, v tisku jsem se dočetla, že daňová evidence OSVČ se nemusí k daňovému přiznání přikládat, samozřejmě na výzvu FÚ je nutno ji doložit. Je tato informace správná?
Ještě, mám příjem z nájmu nebytových prostor (nepřesáhne 6000,- Kč/rok, jsem spoluvlasník), je nutno doložit přílohou k daňovému přiznání? Případně je možné dát fotokopii \"nájemní smlouvy\".
Předem děkuji za odpověď.
Daňová evidence se předkládá v případě kontroly, k daňovému přiznání ji nepřikládáte. Pokud máte příjmy z podnikání a příjmy z pronájmu, tak vyplníte přílohy č. 1 a č. 2 daňového přiznání. Nájemní smlouvy se nepřikládají, pouze přiznáte příjem z pronájmu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daňové přiznání
« Odpověď #19 kdy: Březen 09, 2010 »

Citace: Pavel42
Dobrý den,
několik faktur jsem podal v r.2009, peníze došly v r.2010. Bude to příjem za r.2009 nebo 2010 ? Jak v případě, že peníze za fakturu z r.2009 nepřijdou vůbec? Děkuji za odpověď.
Pokud vedete daňovou evidenci, nebo uplatňujete výdaje procentem z příjmů, pak to bude příjem za rok 2010. Pokud peníze nepřijdou vůbec, tak budete evidovat pohledávku. Neuhrazené pohledávky se zdaňují v případě ukončení, případně dlouhodobého přerušení činnosti, nebo při změně způsobu uplatňování výdajů.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]