Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výhradní zastoupení  (Přečteno 1361 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Výhradní zastoupení
« kdy: Únor 20, 2010 »

19.2.2010 23:37:51 hod.
Člen/ka/ pauerl napsal/a/:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat:
Mám společnost s.r.o. s výhradním zastoupení pro ČR na prodej kosmetických výrobků. Chtěl bych svoje produkty prodávat i do drogistických
řetěců na Slovenské republice. Značka je registrovaná výrobcem pro celou Evropu. Pokud byh chtěl pronikonout do řetězců na Slovensko s výhradním zastoupením pro Slovenskou republiku, co musím udělat? Sklad budu mít v ČR, dodávat chci do centrálních skladů řetězců na Slovensku. Jaké povinnosti pro mě vznikají ohledně DPH? Ohledně bezpečnosti výrobků, v čechách jsou již ministerstvem zdravotnictví vyřešeny, musím to zvlášť řešit s ministerstvem na Slovensku? Jak to bude probíhat s fakturami, musím to fakturovat v eurech, co DPH? Musím se stát plátcem DPH na slovensku, budu muset založit firmu na Slovensku, chci tam pouze prodávat řetězcům.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Výhradní zastoupení
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2010 »

Budete dodávat zboží do jiného členského státu osobám registrovaným k dani v JČS, půjde tedy o osvobozené plnění podle § 64 ZDPH. Podmínkou osvobození je, že zboží bylo odesláno nebo přepraveno do JČS vámi, pořizovatelem, nebo zmocněnou třetí osobou.
O dodání zboží budete informovat FÚ v souhrnném hlášení.
Ověřte si platnost DIČ, které vám poskytl pořizovatel zboží:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=CS

Nemusíte zakládat firmu na Slovensku. Pokud budete dodávat zboží plátcům DPH, tak se na vás nebude vztahovat ani registrační limit 35 tis. EUR.
IP zaznamenána
Stran: [1]