Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9  (Přečteno 1502 krát)

toncek62

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Prosím o radu. V roce 2009 jsem měl příjem ze ZČ pouze v lednu. Od té doby jsem na ÚP, přes půl roku až dosud rekvalifikace. Nesplnil jsem tudíž minimální částku příjmu pro uplatnění bonusu na děti 48.000,-. Měl jsem však příjem z pronájmu nemovitosti 12x3.500,-, což dalo celkem přes 50.000,-Kč. CHci podávat DP s uplatněním odečtu na manželku, která celý rok pobírá rodičovský příspěvek bez jiného příjmu a bonusu na 2 děti -1 ZTP/P .
§9-pronájem se sečte se závislou činností a překročím těch 48.000,- příjmu ?
Mohu tedy DP takto podat a uplatnit uvedené položky?
Děkuji
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9
« Odpověď #1 kdy: Únor 11, 2010 »

Podle § 35c/4 ZDP se pro daňový bonus sečítají všechny příjmy.

Hezký den!
IP zaznamenána

Martina U.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9
« Odpověď #2 kdy: Únor 14, 2010 »

Dobrý den.Potřebovala bych poradit ohledně daní.Chtěla bych si vyřídit ŽL a podnikat jako obchodní zástupce.
Pokud se mi ale nepodaří sehnat firmu,která by měla zájem o mé služby a nebo by mé příjmy byly nízké,jakou danou částku musím platit? Jestli musím zaplatit 33.000kč,at´ už mám nějaký zisk nebo ne. Děkuji za odpověd´.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9
« Odpověď #3 kdy: Únor 14, 2010 »

Pokud nejste studentkou, poživatelkou důchodu, maminkou na mateřské, nebo nejste zároveň zaměstnaná (zaměstnání musí zakládat účast na nemocenském pojištění zaměstnanců), pak byste musela platit minimální pojistné na zdravotní a sociální pojištění ( 1.731,- + 1.601,- Kč/měs.) i při nulových příjmech.
IP zaznamenána

anna70

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2010 »

Prosím o radu.ZAČALA JSEM PODNIKAT POSLEDNÍ ČTVRTLETÍ R.2009.Přihlásila jsem se jako plátce DPH a narokovala za poslední čtvrtletí vrácení DPH.jedná se o zemědělskou činnost a vrácená daň byla za PHM na orání a setí pro vlastně až letošní rok.Doposud nemám žádné příjmy pouze výše uvedené výdaje.Prosím poradit ohledně daňového přiznání. Mám ho podávat když nemám příjem,ale pouze 12. 040,--Kč výdaje?Po dobu kdy jsem nepodnikala jsem byla zaměstnanec. Děkuji
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Daňové přiznání 2009, minimální příjem+§9
« Odpověď #5 kdy: Únor 18, 2010 »

Pokud máte jen výdaje, tak máte ztrátu 12 040,- Kč - přiznání podejte - pokud je ztráta je také povinnost podávat přiznání. Ztrátu si budete moct uplatnit v dalších letech.
IP zaznamenána
Stran: [1]