Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: znalec jako OSVČ  (Přečteno 1354 krát)

alfons

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
znalec jako OSVČ
« kdy: Únor 18, 2010 »

Dobrý den,
v druhé polovině loňského roku jsem se zaregistroval jako OSVČ na hlavní činnost k volné živnosti \"60. Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků\", kdy jsem pro znalecký ústav vyhotovoval znalecké posudky. V té době jsem ještě nebyl jmenován soudním znalcem. Tím jsem se stal od nového roku. Jak jsem pochopil, znalci spadají do kategorie OSVČ bez živnosti. Jde mi teď o to, jak vyřešit tuhle dubletní situaci, která se, nemýlím-li se, liší prakticky zejména procentuální výší paušálních výdajů. Spadám teď jako znalec zapsaný v seznamu znalců automaticky do kategorie OSVČ bez živnosti a předchozí živnostenské oprávnění tedy pozbývá smyslu? Sociální a zdravotní pojištění platím kontinuálně a předpokládám, že na ČSSZ, ZP ani FÚ není nutné cokoli měnit.
(Ptám se s nadějí na odpověď zde, protože na ŽÚ ani na úseku agendy znalců a tlumočníků u soudu mi i přes vstřícnost nebyli schopni zodpovědět většinu dotazů, smutné...)

Děkuji mnohokrát za odpověď.

Alfons
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
znalec jako OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2010 »

Já bych na živnostenský úřad oznámila přerušení živnosti a podnikala dále jen jako znalec.
Přerušení není nutné pokud chcete i nadále vypracovávat studie, posudky apod.
Oprávnění, na základě kterých vykonáváte výdělečnou činnost můžete mít více.
IP zaznamenána
Stran: [1]