Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné DP  (Přečteno 1704 krát)

sisi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dodatečné DP
« kdy: Únor 18, 2010 »

Dobrý den,
mám prosbu. DP si zpracovávám sama, za rok 2009 chci uplatnit výdaje paušálem. Podám dodatečné DP za rok 2008, dodaním pohledávky a závazky. To je mi jasné. Pohledávky a závazky jsem ale zapomněla v DP za rok 2008 uvést v tabulce D. Před tím jsem nikdy žádné neměla. Musím je v dodatečném DP uvést v tabulce D i E nebo je stačí zapsat pouze do E? Hrozí mi v tomto případě nějaká pokuta nebo kontrola? A jak přesně vyplním dodatečné DP? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Dodatečné DP
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2010 »

Za rok 2008 bych do tabulky D uvedla a současně do E.Myslím,že žádná pokuta nehrozí ani kontrola.
Dodatečné vyplníte celé znovu a správně s dodaněním pohl.a závazků a na str.3 oddíl 6-dodatečné DAP vyplníte ř. 78 daň původní,ř.79 daň z dodatečného přiznání a ř.80 vyjde doplatek.
IP zaznamenána

renag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Dodatečné DP
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2010 »

Dobrý den vyplnuji danové přiznání dodatečně dodanuji pohledávku 2500,-kvuli přechodu na paušál, v lonském přiznání tedy ze rok 2008 mi vyšla na řádku 60 daň 6330,- po odečtu po na poplatníka dan 0. povinnost 0Kč. V dodatečném za rok 2008 uvádím ř. 37 2500,- pak dále až 55 vypočtu daň 15%375,-.Kč   ř.78  0Kčpodlední známá daňová povinost , ř. 79 375Kč a řádek 80   je 375,-Kč   nebo mohu také doodečítat na poplatníka to co jsem v přiznání neodečetla???? Jsem z toho jelen děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dodatečné DP
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2010 »

V dodatečném přiznání k dani z příjmů se vyplňují všechny údaje znovu, ale správně. Vy jste vyplnila jen rozdíly.
Po uplatnění základní slevy na poplatníka bude daň opět nulová.
IP zaznamenána
Stran: [1]