Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přivýdělek při rodičovské dovolené  (Přečteno 1118 krát)

verca.piskot

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek při rodičovské dovolené
« kdy: Únor 13, 2010 »

Dobrý den,
prosím Vás chtěla jsem se zeptat jestli budu muset dělat daňové přiznání, když mám přivýdělek při rodičovské dovolené - smlouva o dílo. Přivydělala jsem si přibližně 50000,- Kč za rok? Ve smlouvě je uvedeno, že jsem povinna uvést příjmy ve svém daňovém přiznání. Žádnou výplatní pásku jsem nikdy nedostala a nikdo z ostatních zaměstnanců prý daně nepřiznával. Děkuji Veronika
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Přivýdělek při rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2010 »

Určitě jste povinna v tomto případě podávat přiznání-příloha 2, §10. Ke smlouvě o dílo žádné výplatní pásky nebudou, ale k přiznání si pro jenom pro sebe můžete přiložit buď bankovní výpis, kde vám byla suma vyplacena nebo pokladní doklad - to FÚ dávat ale nebudete. Nezdaňuje se pouze příležitostný příjem do 20000 Kč.
Ještě bych doplnila, že vám pravděpodobně nevznikne žádná daňová povinnost.
IP zaznamenána

bejík

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Přivýdělek při rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Březen 18, 2010 »

Dobrý den. Jsem na rodič. dovolené. V roce 2009 jsem pracovala na Dohodu o provedení práce. Někdy odměna přesáhla 5 tis. měsíčně. Prohlášení jsem nepodepisovala. Jak by se mělo postupovat u daní z příjmu? Jenom manžel podává daňového přiznání? Případně so mám udělat v roce 2010 když odměny budou přesahovat měsíčně 5 tis.? Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]