Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: podání daňového přiznání  (Přečteno 1040 krát)

ajusa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
podání daňového přiznání
« kdy: Únor 10, 2010 »

dobrý den,chtěla jsem se zeptat, počítá se do příjmu vyplacení částky 3000 kč za úraz z úrazového pojištění? Hlavně jsem se chtěla zeptat zda musím podávat dańové přiznání, když jsem byla půl roku na mateřské, druhého půl roku na rodičovské dovolené. V porůběhu roku co jsem byla na rodičovské jsem měla uzavřenou dohodu o provedení práce na 3 měsíce  - daň byla 0 protože jsem podepsala prohlášení poplatníka daně a příjem za každý měsíc byl menší než sleva na poplatníka daně,pak jsem uzavřela novou dohodu o provedení práce na jeden měsíc  také daň 0 ze stejného důvodu. tuto dohudu jsem uzavřela 3 měsíce po skončení první dohody. A ještě dotaz kupuji si kosmetiku avon pro svoji potřebu a pro potřeby rodiny. jelikož je rozdíl mezi katalogovými cenami a cenami který dostávám od firmy uveden jako sleva (nekde uvedena název provize) asi tak 15% považuje se tato sleva za příjem? nikde kosmetiku neprodávám, mám to vyloženě pro svoji potřebu a rodina to má také za cenu co to firma posílá.  za rok tato sleva činila necelých 4000 kč. musím toto vše uvést do daňového přiznání? díky za rady.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
podání daňového přiznání
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2010 »

Částka z úrazového pojištění je osvobozená, do DP se neuvádí, ale počítá se do příjmu manželky 68 000 Kč.

Podle § 38g/2 ZDP nemusíte podávat DP.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]