Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená  (Přečteno 1171 krát)

Míla10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40

Dobrý den,
prosím o radu. Zjistila jsem, že v DE je vedena pohledávka ve výši 78.000,- Kč jako nezaplacená. Majitel mně ale informoval, že byla zaplacena. Jedná se o pohledávku z roku 2009 a prý byla zaplacena v prosinci 2009 hotově. Tato platba ale jako příjem vůbec neproběhla. Můžete mně někdo poradit, co s tím mám dělat ?
Děkuji za odpověď. Míla
IP zaznamenána

ema1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 37
Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2016 »

A máte doklad o zaplacení? Pokud ano - tak je to asi na dodatečné DP, pokud ho nemáte, tak jde stále o pohledávku. Pokud by platba proběhla, měla by se objevit jako příjem do pokladny /ale zase na základě nějakého příjmového dokladu/. Takovou částku by měl podnikatel účetní nahlásit. Pokud doklad není a odběratel dle majitele zaplatil, tak si vyžádejte  opis dokladu. Pokud ho nedostanete, zůstane částka nadále v pohledávkách a majitel ji zdaní při ukončení nebo přerušení podnikání.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zaplacená pohledávka stále vedená jako nezaplacená
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2016 »

Podali jste dodatečné přiznání za rok 2009? Měli jste daňovou kontrolu na rok 2009? Měli jste nějaký leasing? Pokud ne, tak bych pohledávku vyřadila z evidence s poznámkou, že byla uhrazena v roce 2009. Chtělo by to sehnat potvrzení, že pohledávka byla opravdu uhrazena. Pokud jste si něčím neprodloužili lhůtu pro doměření daně, tak už Vám nepřiznaný příjem roku 2009 nedoměří.
IP zaznamenána
Stran: [1]