Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: registrace DPH ano či ne?  (Přečteno 4300 krát)

Kačí10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
registrace DPH ano či ne?
« kdy: Leden 24, 2010 »

Prosím o radu,když mám zprost.činnost-službu a můj příjem je cca 900 000Kč.Zatím není překročen 1 000 000kč.Ale chci se zeptat,když by k tomu došlo , jak se to počítá ,když dělím příjmy mezi sebe a manžela-spol.osoba.Tak se budu muset stát plátcem DPH?
Moc děkuji za odpověď.K.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
registrace DPH ano či ne?
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2010 »

Skutečnost, že pro účely daně z příjmů rozdělujete své příjmy a výdaje na spolupracující osobu, nehraje v tomto případě roli. Pokud překročíte zákonem stanovený obrat (1 mil. Kč za 12 předcházejících měsíců, pozor, nikoliv za kalendářní rok), tak se stanete plátcem DPH.
IP zaznamenána

Tomáš78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
registrace DPH ano či ne?
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den ,  rád bych se Vás zeptal na radu ohledně registrace DPH (ano či ne ) .
Mám vytvoření e-shop . Dovážím zboží z Thajska a Izraele a tady v ČR prodávám .
Jedná se o částky 500Euro a vyšší . Takže k doveženému zboží mi bude přičteno CLO a DPH .
Doposud nejsem plátce DPH .
Vyplatí se být v tomto případě plátce DPH ?

příklad : nechám si poslat zboží včetně dopravy : 20 000Kč
k tomu mi Celní úřad přičte:
CLO:1700 Kč
DPH: 4000 Kč

Můj názor je , že by se to v tomto případě asi vyplatilo . Co si o tom myslíte ?

Pokud budu plátce DPH , stačí vést daňovou evidenci , nebo musím vést podvojné účetnictví  ?
Budu podnikat pouze na ŽL - jako vedlejší činnost , budu zaměstnávat tedy jen sám sebe.

Děkuji za radu Tomáš
IP zaznamenána

Kremator

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
registrace DPH ano či ne?
« Odpověď #3 kdy: Únor 09, 2010 »

Dobrý den,
chystám se začít podnikat při zaměstnání v oblasti poradenství a musím přiznat, že v oblasti DPH se vůbec nevyznám. Předpokládám, že své služby budu poskytovat plátcům DPH. Sám si chci uplatňovat paušální výdaje. Můžete mi prosím poradit zda má pro mě nějaký smysl registrovat se jako plátce DPH? Má to pro mě nějaké výhody/nevýhody resp. výhody/nevýhody pro mé klienty?

Moc děkuji a přeji všem začínajícím podnikatelům jen úspěch!!

J.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
registrace DPH ano či ne?
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2010 »

V registraci k DPH nevidím žádnou extra výhodu, přinese vám to vyšší administrativní zátěž. Jako neplátce podáte jednou za rok přiznání k dani z příjmů a máte klid, jako plátce byste musel navíc čtvrtletně přiznávat a platit DPH.
Pokud se stanete plátcem, pak budete pro klienty_neplátce dražší. Rozumným klientům_plátcům by mělo být jedno, zda jste plátcem, či nikoliv.
IP zaznamenána
Stran: [1]