Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto v OM jednoho z manželů, DPH  (Přečteno 1452 krát)

well99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Auto v OM jednoho z manželů, DPH
« kdy: Únor 09, 2010 »

Manžel -OSVČ má v OM automobil, u kterého při koupi uplatnil DPH na vstupu. Automobil je plně odepsán. V průběhu roku manžel přeruší podnikání, avšak zatím zůstává plátcem DPH. Automobil dále používá manželka-OSVČ, plátce DPH.
a) může manželka uplatňovat DPH z nakoupených PHM?
b) je nutné převádět automobil na manželku, aby tato mohla uplatňovat veškeré výdaje na provoz automobilu, nebo je to možné i z titulu SJM?
c) je nutné z případného převodu automobilu dle bodu b) odvádět DPH z ceny obvyklé u manžela? Pokud ano, může si DPH odečíst manželka? Je k tomu nutná (možná) kupní smlouva mezi manžely?
Prosím, je možné uvést odkazy na paragrafy, kde se výše uvedená problematika řeší?  
Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

well99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Auto v OM jednoho z manželů, DPH
« Odpověď #1 kdy: Únor 09, 2010 »

.... ještě doplnění k bodu b) ... jde o uplatnění veškerých výdajů včetně odpočtu DPH. Děkuji
IP zaznamenána

jarek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Auto v OM jednoho z manželů, DPH
« Odpověď #2 kdy: Únor 19, 2010 »

Dobrý den. poraďte jak mám postupovat. Auto jsem nakoupil na IČO a  vlastnil v ochodním majetku své firmy. Od 1.1.2010 jsem auto vyřadil a již nebudu vůbec ve své firmně používat. Může manželka, která také podniká, dát si ujeté kilometry (benzín + náhradu) do nákladů své firmy? A jak to bude s uplatněním DPH z PHM? Jak by to bylo v tomto případě, že by jsem chtěl použít měsíční paušal? Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána
Stran: [1]