Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dekorace kanceláře  (Přečteno 3158 krát)

Nina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
dekorace kanceláře
« kdy: Únor 07, 2010 »

Dobrý den, prosím, jak se díváte na problematiku daňové uznatelnosti drobných nákupů typu: vánoční, velikonoční dekorace do kanceláře, květiny v květináči, vonné svíčky , nějaký obrázek na zeď,vonné strojky do aut..nebo jiné podobné drobnosti. Jedná se mi o nákupy v řádu stovek, nikoli tisíců, v žádném případě desetitísíců...Domnívám se, že vybavení kanceláře nespočívá jen v holém zařízení kancelářským nábytkem, ale i v těchto drobnostech, které dotvoří celkový dobrý dojem a pak i různá obchodní jednání mohou působit podstatně lepším dojmem...než holá, nevábná a smrdící kancelář. Četla jsem spousta diskuzí na toto téma a někdo do nákladů dává, někdo ne. Jde mi tedy spíše o Vaše zkušenosti z praxe z kontrol, jak se k tomuto staví FÚ. Účtuji rozumnou firmu, která mi nedává žádné doklady na osobní nákupy domů, ale skutečně jen to, co kupuje pro firmu, do kanceláře...tyto drobné nákupy tedy skutečně oni mají v kanceláři nikoli doma ve svém vlastním bytě. Děkuji za názory i zkušenosti.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
dekorace kanceláře
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2010 »

Slovy klasika: přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně.

Pokud se jedná o stokoruny a společnost má zisk, je velká pravděpodobnost, že to FÚ nenapadne.

Hezký den!
IP zaznamenána

Nina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
dekorace kanceláře
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2010 »

Pavle, moc Vám děkuji, tak jsem si to myslela....předpokládám, že ani v DPH není žádný zádrhel, takže normálně uplatnit odpočet, že? Děkuji Vám a také hezký den. Nina
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
dekorace kanceláře
« Odpověď #3 kdy: Únor 14, 2010 »

DPH nelze odečíst podle § 75/2 ZDPH u reprezentace. A to jsme si odsouhlasili, že není, že se jedná o normální daňový výdaj. A pokud si to bude myslet i teta z berňáku, máme vyhráno. :-))

Hezký den!
IP zaznamenána

Nina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
dekorace kanceláře
« Odpověď #4 kdy: Únor 14, 2010 »

:-))) tak snad mě nějaké dohady s tetou či strýcem z berňáku minou :-)) díky a mějte se fajn!
IP zaznamenána
Stran: [1]