Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ - Nákup na Ebay z Číny, prodej v ČR  (Přečteno 6284 krát)

capjackal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Chtěl bych začít prodávat prostřednictvím Aukra zboží nakoupené na Ebay od čínského prodejce. Prosím o informaci, co musím splnit, aby bylo vše v pořádku. Něco jsem hledal, ale ucelené informace jsem nenašel. Takže, co už vím (tedy myslím, že vím) a pár otázek...

1) Pokud nakoupím zboží z Ebay na firmu, budu muset zaplatit clo a 20% daň i při nižší celkové hodnotě zboží vč. dopravy než 150 euro.
2) Jestliže mi prodejce nebude chtít vystavit fakturu, můžu nabytí zboží doložit finančnímu úřadu výpisem z účtu na Ebay.
3) Záruční lhůta - musím dodržet zákonem stanovenou lhůtu 24 měsíců. Nelze to obejít, pokud budu prodávat zboží na Aukru? Když ne, zřejmě bych to řešil výměnou kus za kus.
4) Rozumí se náklady vydané finance za nákup zboží na Ebay, poplatky Aukru a případně i poštovné, které bych platil při prodeji zboží v ČR?

Předem děkuji
IP zaznamenána

LCH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
OSVČ - Nákup na Ebay z Číny, prodej v ČR
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2010 »

S dovolením se k dotazu přidám, protože se mi vůbec nedaří najít jednoznačné vysvětlení této problematiky. Konrétně jako OSVČ NEplátce DPH objednám např. přes ebay zboží mimo EU a vejdu se do limitu 150EUR. Z různých zdrojů jsem pochopil, že při nákupu na podnikání by se CLO a DPH mělo platit vždy, i pod limit 150EUR, ovšem podařilo se mi najít i přesně opačné informace, tj. že takové zboží celnicí projde bez vyměření CLA a DPH a dál se o to nemusím starat a klidně zboží dále prodat. Je fakt, že celnice nemůže rozlišit, jestli objednávám zboží k soukromému použití nebo dalšímu prodeji, protože objednávám jen jako fyzická osoba a prodejce neinformuji, že zboží budu dál prodávat, tudíž on nemůže tu informaci přidat do průvodních dokladů. Jak by to celnice zjistila, případně jak ji informovat, že na určitou zásilku má vyměřit CLO a DPH? Samozřejmě by se mi líbilo, kdyby se pod 150EUR nemuselo CLO a DPH platit, ale také nechci porušovat předpisy a způsobit si nějaký problém do budoucna.
Díky za případné odpovědi.
IP zaznamenána

LCH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
OSVČ - Nákup na Ebay z Číny, prodej v ČR
« Odpověď #2 kdy: Únor 15, 2010 »

Nechci být otravný :-) Ale stále se mi nedaří odpověď najít. Názory se více převažují na stranu toho, že pokud se jedná o nákup do 150EUR, tak by se CLO ani DPH platit nemělo i v případě, že zboží je určeno pro další prodej. Je možné to jednoznačně potvrdit? Díky moc!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
OSVČ - Nákup na Ebay z Číny, prodej v ČR
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2010 »

Zásilky nepatrné hodnoty (do 150 EUR) jsou osvobozeny od cla a tím pádem i od DPH. Netýká se alkoholických výrobků, parfémů, toaletních vod, tabáku a tabákových výrobků.
Platí i v případě, že je zboží určeno k dalšímu prodeji.

Jednoznačné potvrzení hledejte na celnici, nikoliv v diskusním fóru.
IP zaznamenána

LCH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
OSVČ - Nákup na Ebay z Číny, prodej v ČR
« Odpověď #4 kdy: Únor 19, 2010 »

Rozumím a děkuji!
IP zaznamenána
Stran: [1]