Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH a AdSense - EU, USA  (Přečteno 3011 krát)

jiripolacek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
DPH a AdSense - EU, USA
« kdy: Únor 06, 2010 »

Dobrý den,

(např.) Google AdSense mi vyplatí 1 000 Kč za elektronické služby (reklama na webových stránkách). Pokud má Google AdSense sídlo v EU, musím být od 1. 1. 2010 plátcem DPH, pokud má sídlo v USA, tato povinnost zde není. Každopádně plátcem DPH jsem.

Na faktuře (daňovém dokladu) uvádím v obou případech, ať je AdSense z EU nebo z USA, výši DPH 0 %?

(Na fakturu přidáváme dovětek: \"Dle paragrafu 10 odst. 6 písm. i zákona 235/2004 podléhá zdanění u příjemce.\")

Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #1 kdy: Únor 15, 2010 »

V obou případech je místo plnění mimo tuzemsko, takže DPH na faktuře nebude, ani nulové (nejde o osvobozené plnění).

 Dovětek pro Irsko: odvolávka na § 9/1 ZDPH. Podléhá zdanění v zemi příjemce.

Pro USA: místo plnění USA podle § 10h/1/b) ZDPH.
IP zaznamenána

samuraj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #2 kdy: Duben 16, 2010 »

§ 10h/1/b) se týká \"poskytnutí služeb zahraniční osobě nepovinné k dani\" (tzn. pro koncové zákazníky (nepodnikatele) z USA). Nebo ne?
Pro Google Inc. z USA si na faktury píšu:
\"
Místem plnění je USA (US) dle §9 zákona č. 235/2004 Sb.
Služba není předmětem DPH v ČR.
\"
Díky moc za uvedení věcí na pravou míru...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2010 »

Máte pravdu. Pokud poskytujete reklamní službu osobám povinným k dani, tak se místo plnění přesouvá do země příjemce podle § 9/1 ZDPH.
IP zaznamenána

samuraj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #4 kdy: Duben 16, 2010 »

Jsem rád, že tomu začínám rozumět :).
Jen by mě zajímalo, jestli by na této faktuře (služba do USA) mělo být napsáno DPH 0% a 0Kč, nebo jestli tyto položky na faktuře vůbec nevyplňovat?
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #5 kdy: Duben 16, 2010 »

Při poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko uvádíte jen základ daně, DPH nevyplňujte.
IP zaznamenána

samuraj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH a AdSense - EU, USA
« Odpověď #6 kdy: Duben 16, 2010 »

Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]