Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přivýdělek na rodičovské dovolené  (Přečteno 2960 krát)

stepanka.redlichova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« kdy: Prosinec 10, 2009 »

Dobrý den,
obracím se na vás v záležitosti dotazu, týkajícího se přivýdělku na rodičovské dovolené.
Mám 8 měsíční holčičku a jsem na rodičovské dovolené (nastaveno na 3 roky).
Můj zaměstnavatel mi nabízí možnost přivýdělku na rodičovské dovolené.
V součastné době pobírám rodičovský příspěvek a hlídání by bylo zajištěno z vlastních zdrojů - babičky.
Rádi by jsem s manželem měli v budoucnu ještě jedno děťátko a to před ukončením rodičovské dovolené.
Mám obavy, že když nastoupín na částečný pracovní úvazek, tak mi bude pokrácena výše mateřské v případě dalšího děťátka.
Dohoda o provedení práce je limitována 150 hodinami ročně a omezenou výší hodinovou sazbou (dle tvrzení personálního oddělení zaměstnavatele). Měsíční částku za výkon práce, kterou mi nabídlo a odsouhlasilo vedením společnosti, prý nelze, dle sdělení personálního oddělení vypatit, vzhledem k omezené výši hodinové sazby. Tato částka prý tuto hodinovou sazbu převyšuje. Z tohoto důvodu není DPP možná a doporučují uzavřít pracovní smlouvu na částečný úvazek s \"výkonem práce z domova\".
Můžete mi prosím poradit, jaká by byla nejvýhodnější forma přivýdělku při rodičovské dovolené nebo zda existují ještě nějaké další možnosti? A na co si případně mám dát pozor? např. .... při uzavření pracovní smlouvy na částečný úvazek, atd.
Předem velice děkuji za odpověď
Štěpánka
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 11, 2009 »

Uzavřela bych druhý pracovní poměr u této firmy...tak se Vám neovlivní mateřská při dalším děťátku. Jana
IP zaznamenána

stepanka.redlichova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 11, 2009 »

Mohla by jste to prosím popsat trochu podrobněji. Štěpánka
IP zaznamenána

ivana4

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #3 kdy: Únor 06, 2010 »

Dočetla jsem se hodně o přívýdělku na rodičovské dovolené, ale nejsem si úplně jista kolik si mohu za rok odpracovat hodin. Vím, že je to 150 hod. Jen by mě zajímala jestli se to vstahuje jen na jednoho zamstnavatele a až u jednoho odpracuju 150hod můžu jít pracovat jinam opět na 150hod nebo se to vstahuje celoročně bez ohledu  kolik vystřídám míst, ale 150hod je dáno na celý rok.Děkuju.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #4 kdy: Únor 07, 2010 »

150 hodin u jednoho zaměstnavatele za rok na dohodu o provedení práce , pokud seženete víc prací u různých zaměstnavatelů, pak u každého z nich 150 hodin.  Jana
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2010 »

Přivýdělek u mateřské jsem zjišťovala loni, tak si to snad ještě pamatuji a celé to nezamotám :-)
150 hodinami za rok u jednoho zaměstnavatele je limitována pouze dohoda o provedení práce, ale při rod.dovolené není podle mého názoru limitována výše sazby za hodinu (jak píše Štěpánka). Sazba za hodinu je limitována pouze u dohod při současné evidenci na Úřadu práce.
Já osobně jsem měla mezi mateřskými sjednanou dohodu o pracovní činnosti u svého stávajícího zaměstnavatele a protože se to posuzovala jako náhrada za pracovní poměr, počítala by se mi mateřská právě z této dohody o pracovní činnosti - takže nějaké drobné a měla bych mateřsko dorovnanou pouze do rod.příspěvku - tedy 7600 - naštěstí šlo udělat, že jsme ji před začátkem nástupu na mateřskou ukončili (nějaké 2-3 dny) a v době nástupu na mateřskou byl v platnosti pouze můj předchozí pracovní poměr, tudíž se počítala mateřská (na 2.dítě) ve stejné výši jako předchozí mateřská (na 1.dítě). Stejně by se postupovalo prý i kdyby byla dohoda sjednána u jiného zaměstnavatele - považovalo se to za náhradu za stávající poměr a měla bych smůlu.

Pokud jste to někdo dočetl do konce a souhlasíte s tím nebo naopak máte zkušenosti jiné, podělte se prosím - docela by mě to zajímalo, jestli za ten rok v tom nebyl nějaký průlom. Původně mě totiž na školení k novému zákonu chlácholila paní školící, že budu mít mateřskou dokonce z obou poměrů - z pracovního i z dohody o pracovní činnosti :-( A pak nějaké chytré paní, co vykládají zákon nás vyvedly z omylu :-(
IP zaznamenána
Stran: [1]