Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: opravné DP pro paušální výdaje  (Přečteno 1088 krát)

Ondra81

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
opravné DP pro paušální výdaje
« kdy: Leden 29, 2010 »

Zdravím!
Mám takovou situaci: podal jsem daňové přiznání se standardními 60% výdaji, a kvůli nízkému čistému zisku jsem teď nedostal přislíbený úvěr (slečna v bance totiž předtím mluvila o hrubých příjmech, takže jsem netušil žádnou zradu). Takže napadá mě logické řešení, že bych si podal opravné daňové přiznání a zvedl si čistý zisk. V této souvislosti mám dva dotazy:

1) Je možné opravné DP v takové situaci podat? (V zákoně jsem si totiž přečetl nějakou poznámku, že paušální výdaje nelze měnit, ale nevím, co se tou větou vlastně myslí...)

2) Je možné vykázat výdaje procentem NIŽŠÍ, než jak je určuje zákon? Tedy abych např. vykázal výdaje 25%, když se na mě standardně vztahuje sazba 60%?

Díky moc za odpovědi!
Ondřej
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
opravné DP pro paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2010 »

Pokud jde o daňové přiznání za rok 2009, tak můžete až do 31.3.2010 podat opravné daňové přiznání, na to původní nebude brán zřetel _ viz § 41/3 zákona o správě daní a poplatků. Není možné vykázat nižší procento. Můžete použít skutečné výdaje, nebo neuplatnit žádné.

Pokud jde o daňové přiznání za rok 2008, tak s tím už se, bohužel, nedá nic dělat. Paušální výdaje nelze zpětně (dodatečným daňovým přiznáním) změnit.
IP zaznamenána
Stran: [1]