Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin  (Přečteno 4084 krát)

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz

Prosím o názor: může mít zaměstnanec během roku Dohody o provedení práce pro více zaměstnavatelů, které pro jednoho zaměstnavatele mají maximálně 150 hodin, ale v součtu tento limit překračují? (Například dohromady 700 hodin..)?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2010 »

Ano, limit 150 hodin za rok platí pro jednoho zaměstnavatele...Je to v pořádku...J.
IP zaznamenána

Lucye

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2010 »

Dobrý den, navazuji na předchozí dotaz.
Můžu tedy mít dohod kolik chci, ale stále platí, že prohlášení o dani můžu podepsat jen u 1 zaměstnavatele -ostatní výdělky se tudíž daní?
Nedávno jsem ukončila VŠ min. poslední 2 roky jsem prohlášení podepisovala u každé dohody = paralelně, dá se to klasifikovat jako trestný čin? Mám peníze nějakým způsobem zpětně doplatit?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #3 kdy: Únor 23, 2010 »

Ano pochopila jste správně (a dělala to tehdy špatně). Co s tím teď - to vážně nevím jak dobře poradit.
IP zaznamenána

marcela vacíková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #4 kdy: Únor 25, 2010 »

Jsem OSVČ a letos jsem starobní důchodce.Podnikám ve stavebnictví jako rozpočtářka a spolupracuji s projektanty na živnostenský list.Chtěla bych živnost ukončit, ale pracovat chci nadále Dohodou o provedení práce, která je limitována 150 hod. ročně.Jak mám ale hodiny prezentovat, když s projektanty se dohodneme na odměně a termínu odevzdání? Musím tedy nově na fakturu uvádět i počet hodin, které jsem na dané práci strávila? Nebo při podání Přehledu daňové evidence? Je i nějaký finanční limit, při kterém se daň z příjmu neplatí? Formulář je jiný než při podnikání OSVČ? Přečetla jsem si, že sociální ani zdravotní pojištění platit nemusím a  Smlouvu  stačí dohodnot ústně.Vyplývá nějaká povinnost pro projektanta, s kterým smlouvu o Dohodě...uzavřu?Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #5 kdy: Únor 25, 2010 »

Pokud budete pracovat  na dohodu o provedení práce, stáváte se zaměstnancem, zaměstnanec nevystavuje faktury, ten přece dostává výplatní pásku. Hodiny - limit 150 hodin - by měl hlídat zaměstnavatel.  Pokud budete mít víc dohod s různými zaměstnavateli, podáte DPFO. Je to stejný formulář jako pro OSVČ, jen budete vyplňovat jiné kolonky.
Sociální ani zdravotní se z dohody neplatí.
Jana
IP zaznamenána

marcela vacíková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dohoda o provedení práce a limit 150 hodin
« Odpověď #6 kdy: Únor 25, 2010 »

Děkuji za odpověď, ale já se zaměstnancem stát nemohu, žádný projektant, který je OSVČ mě nezaměstná a já to ani takto nechci. Poraďte mi prosím, jakým způsobem (jinou možnost) mohu ve své práci pokračovat, pokud vůbec jiná možnost tady je.Díky.
IP zaznamenána
Stran: [1]