Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: paušální výdaje procentem  (Přečteno 1067 krát)

helca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
paušální výdaje procentem
« kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den, mám dotaz, který už jste tu probírali, ale stále si nejsem jistá a proto předem prosím za prominutí. Chci se jen ujistit, zda jsem to správně pochopila.:-))
1) Vedu DE a v roce 2008 jsem měla pohledávky 10 000,- Kč v roce 2009 bych chtěla uplatnit výdaje paušálem. Vím, že musím podat dodatečné daňové přiznání za rok 2008, kde uvedu pohledávky do tabulky E a zvýším si tím daňový základ. Opravdu nemusím podat opravné přehledy na SSZ a ZP za rok 2008?
2) V roce 2009 přeúčtuji tyto již zaplacené pohledávky na nedaňový kód, ale pro přehled na ZP je přičtu k příjmům r. 2009.
3) V roce 2009 mám pohledávky 50 000,-, ty zdaním až po zaplacení v roce 2010 a do přehledů SSZ a ZP se budou uvádět také až za rok 2010 ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
paušální výdaje procentem
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2010 »

1) Podle zákonů o pojistném na ZP (platí dosud) a na SP (platný v roce 2008) máte povinnost podat opravný přehled v případě, že se dodatečně změnily příjmy a výdaje.
Úpravy základu daně nejsou dodatečnou změnou příjmů ani výdajů, pouze změnou základu daně, proto vám nevzniká povinnost podat opravné přehledy za rok 2008.
2) Ano.
2) Ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]