Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaj za letenku  (Přečteno 2618 krát)

Afis

  • Host
Výdaj za letenku
« kdy: Březen 23, 2008 »

V únoru loňského roku jsem letěl na služební cestu, letenku jsem si však kupoval na sklonku předešlého roku, konkrétně 21.12.2006. Náklad na letenku jsem však nezahrnul do daňového přiznání (vedu daňovou evidenci) protože dlouho nebylo jsné, zda se vše podaří zařídit a zorganizovat a nechtěl jsem mít oplétačky s Finančním úřadem ohledně výdaje za letenku, pokud by se cesta na konec neuskutečnila. Nakonec však dopadlo vše dobře, cesta se uskutečnila a ve svém důsledku sloužila pro dosažení příjmu z podnikání. Mohu náklady na tuto letenku zahrnout o nákladů za rok 2007 (cesta se uskutečnila v únoru 2007)? Pokud ano, tak jak? V prosinci 2006 jsem náklad za letenku uvedl jako soukromý výdaj, mohu ho v roce 2007 převést ze soukromého na podnikatelský - tj. zaplatit ho sám sobě z podnikatelské pokladny?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Výdaj za letenku
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2008 »

Letenka byla zaplacena v roce 2006, do výdajů roku 2007 ji v daňové evidenci nedostanete. Jedinou oficiální možností je podat dodatečné daňové přiznání za rok 2006 (zřejmě i přehledy SP a ZP) a zvýšit výdaje na podnikání v roce 2006.

Ale myslím, že jste mohl letenku prodat kamarádovi (když jste nevěděl, zda vůbec někam poletíte, on by třeba letěl) a v roce 2007, kdy už jste měl všechno zařízené, jste ji mohl zase od kamaráda odkoupit zpět.
IP zaznamenána
Stran: [1]