Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: náležitosti daňového dokladu poskyt. služby s místem plnění mimo tuzem  (Přečteno 4297 krát)

holanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Naše společnost bude fakturovat služby osobě povinné k dani ( polákovi ).
Dle §9/1 jde o službu s místem plnění mimo tuzemsko a naší povinosti je vystavit daňový doklad dle § 33,
kde dle odst. 2/k  máme uvést sdělení o skutečnosti, že osoba, které je služba poskytnuta, je povinna
přiznat a zaplatit daň s odkaz na příslušné ustanovení. Mohla byste mi poradit příslušné ustanovení, které
tam mám uvést?

Děkuji.
Holaňová
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981

Buď odkaz na § 9/1 českého zákona o DPH,

nebo odkaz na směrnici Rady 2006/112/ES o společném systému DPH, ve znění směrnice Rady 2008/8/ES.
IP zaznamenána

Laďka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by měla vypadat věta na dokladu §33 odst) j v případě že se jedná o služby poskytnuté zahraniční osobě (konkrétně Rusko-sw služby).

Můžu uvést jen \"Místo plnění podle § 10h odst. c)\"?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
IP zaznamenána

Hana Nováková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, velice mi pomůže Vaše odborné stanovisko k problému,který se týká DPH a je z minulosti. V roce 2008  čs.společnost plátce DPH uzavřela mand.sml.s FO ze Slovenska(neplátce DPH) na zpracování technického řešení a postupu při rekonstrukci vysoké pece za odměnu  1900tis.Kč s místem plnění v ČR a v čase od 1.9.-20.11.2008 (81dní). Po předání přísl.dokumentace byla odměna mandtantovi vyplacena převodem na účet až v roce 2009, protože práce na zakázce byly přerušeny původním objednatelem a dokončeny až v 2/2009.
Tato situace se objevuje i nyní v roce 2010, společnost chce s touto FO opět uzavřít po roce mandatní smlouvu na stejnou práci , ale jiné zakázce za částu 590tis.Kč v rozsahu 30ti dní.    
Můj problém zpočívá :
1) nejsem si jistá ,zda FO ze Slovenska se neměla stát plátcem DPH v ČR prostřednictvím stále provozovny.
2) zda česká společnost si neměla vyžádat řádný doklad - fakturu (posléze daňový doklad) a neměli jsem provést samovyměření daně  s příslušnými náležitostmi řádného daňového dokladu ,tzn zaplatit DPH a uplatnit nárok na odpočet.
3)  a jak v roce 2010 body 1-2 s objemem 590tis.Kč.

Děkuji za Vaše stanovisko a radu.
IP zaznamenána

IVETAO

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20

Dobrý den, dnes manžel koupil dlouhodobý hmotný majetek za 115000,- bez DPH. Problém je doklad. Firma od které ho koupil nemá sídlo v ČR, ale má české DIČ. Faktura je v angličtině - jakoby předtištěný formulář, kde je propiskou doplsané datum, cena a název položky. Místo vyplnění adresy a DIČ manžela je zde otištěné naše razítko. Dole je ještě propiskou napsáno HOTOVOST. Doklad byl zaplacen v hotovosti. Můžu uplatnit DPH a dát tento doklad s čistým svědomím do účetnictví?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
IP zaznamenána
Stran: [1]