Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňový doklad u plátce DPH  (Přečteno 1813 krát)

PavlaCh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňový doklad u plátce DPH
« kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den,
po proběhlé hloubkové kontrole z FÚ pročítám daň.zákony a není mi jasná jedna věc. Mám kam.prod. a internetový obchod. V prodejně vystavuji zákazníkům paragony z bločku s údaji: daum vyst., druh zboží, částka, údaji o plátci ( razítko ). Prodávám spodní prádlo a DPH neuvádím. U int.prodeje mám jako doklad nast.Fakturu se stejnými údaji jako na paragonu. Nemám propojen účetní systém se syst.e-shopu a tak doklady pak doťukávám ručně do účetnictví. Jedná se o fakt.v hodnotách od 150,-do max.3000,-Kč. Musím  těchto dokladů mít rozepsané i položky zboží a nebo stačí jen \" spodní prádlo\" a celková částka? V syst. mi nejde nastavit tisk údaje o ZDP, splatnost. Mám uvedenou cenu s DPH a DPH 20%, DPH nevyčísleno. Je to problém u FÚ? Nemohla bych např. stávající faktury přejmenovat na dodací list a po obdržení platby za zboží vystavit paragon jako u kam.prodejny?Pokud ano tak musím arch.i dodací list s daň.dokladem-paragonem? Pokud si zákazník zboží převezme tak obdrží emailem tento paragon, pokud ne tak do 15-ti dnů se mi zásilka vrátí, já ji stornuji ( dodací list ) a nevystavím žádný doklad? Byla by tato cesta průchozí u FÚ? Dostávala jsme zboží tímto způsobem od dodavatele, po převzetí zásilky mi byl doručen daň.doklad+doklad o zaplacení.
Děkuji Vám za radu.Pavla
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Daňový doklad u plátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2010 »

Prosím vás, s rozsáhlými dotazy běžte za daňnovým poradcem.
IP zaznamenána
Stran: [1]