Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přijetí služby - přeposlání zboží z USA  (Přečteno 2248 krát)

Pavel19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36

Dobrý den
  Velmi rád bych se zeptal na jednu věc, která mi leží v hlavě.Přemýšlím o dovozu zboží z internetových obchodů v USA, kde je mnohonásobně větší výběr než v Česku a ceny u některých výrobku dokonce poloviční či třetinové.
  Problém je, že část internetových obchodů do Česka vůbec nezasílá.
  Tento problém řeší Shipito  http://www.shipito.cz/. Tuto službu zajišťuje americká společnost Eastbiz Corporation. Jde mi o to, kdybych v USA zakoupil na internetu nějaký výrobek a ten si nechal poslat na adresu společnosti Eastbiz Corporation a ta mi jej za poplatek poslala do Česka na mou adresu zda je toto typ služby, kvuli které bych se musel jejím přijetím stát plátcem DPH.
  Když jsem se ptal několika lidí co se zabývají účetnictvím bylo mi řečeno, že ne.Ovšem po podrobném přečtení zákonu o DPH mi připadá, že by přijetí této služby mohlo být finačním úřadem vyloženo jako úkon, který mně nutí k registraci DPH.
  Prosím můžete mi říci Váš názor na tutu konkrétni jednu věc?
  Mnohokrát děkuji.

                            Zdravím
                                                     Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přijetí služby - přeposlání zboží z USA
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 12, 2010 »

Podle mého názoru přijímáte službu přímo vázanou na dovoz zboží, která je osvobozena od daně a nevzniká vám povinnost registrace k DPH.
IP zaznamenána

Pavel19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
přijetí služby - přeposlání zboží z USA
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 13, 2010 »

Mnohokrát děkuji!Takže pochopil jsem to správně, že podle ZDPH, přijetí služby, která je přímo navázana na dovoz zboží ze zahraničí  není důvodem pro povinnou registraci k DPH?(Myslím, že jste to napsala jasně, ale radši se ptám ještě jednou, abych v tom měl jasno.
  Ještě jednou mnohokrát děkuji za odpověď a přeji krásný den.

                                                                                                 Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přijetí služby - přeposlání zboží z USA
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 16, 2010 »

Podle mého názoru jste přijal osvobozenou službu (pokud je osvobozená, tak není důvod přiznávat z ní daň), která není důvodem k registraci.
IP zaznamenána
Stran: [1]