Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přefakturace  (Přečteno 1710 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Přefakturace
« kdy: Leden 22, 2010 »

Prosím o radu,
plátce DPH, živí se tím, že obchodně zastupuje různé firmy.
Posílal vzorek zboží  do Číny, a to prostřednictvím spediční firmy, ta mu vystavila fakturu, dle § 69 bez DPH.
Můj klient částku z této faktury přefakturovává firmě, kterou zastupuje, a opět bez DPH,
je to správně? Nebo má fakturovat s DPH? Firma, které přefakturovává je česká, plátce.  Velice děkuji za pomoc. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
Přefakturace
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2010 »

Jestliže přeprodáváte nějakou službu, tak se na vás (z pohledu zákona o DPH) pohlíží stejně, jako kdybyste ji sama poskytla. Pokud plátce DPH přefakturovává službu osvobozenou podle § 69, tak bez DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]