Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz k podnikání  (Přečteno 1516 krát)

jovanka25

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dotaz k podnikání
« kdy: Leden 21, 2010 »

Dobrý den,jsem ve starobním důchodu.Rozhodla jsem se,že si otevřu malý krámek s upomínkovými předměty.Mám živnostenský list pro nákup a prodej.Chtěla bych se zeptat,jak je to v mém případě s placením daní,sociálního a zdravotního pojištění , s daní z příjmu a s daňovým přiznáním.Kdysi jsem si živnostenský list založila,ale nikdy jsem ho později nevyužívala,tedy jsem v tomto směru úplná začátečnice.Budu ráda,když mi někdo na mé otázky odpoví a případně i dále v tomto směru poradí.Předem Vám moc děkuji.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Dotaz k podnikání
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2010 »

Vše najdete na www.jakpodnikat.cz
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Dotaz k podnikání
« Odpověď #2 kdy: Únor 05, 2010 »

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jakým způsobem mohu postupovat při zdanění příjmu vlastníka lesa, který je ve starobním důchodě a každý rok prodá část lesa. Není podnikatelem - nemá žádnou živnost, a v průběhu roku vyplácí výdaje dodavatelům za těžbu lesa, údržbu, sadbu nových stromků atd. Kromě toho pronajímá podnikatelům nemovitost.
Předpokládám, že příjem z lesa snížený o dodavatelské faktury lidí, kteří v lese provedli těžbu, údržbu, sadbu atd. zdaním podle § 10 a nájem podle § 9.
1.) U příjmů dle § 10 je možno použít 80% výdajů, kdyby skutečné výdaje byly nižší - jsou to příjmy ze zemědělské výroby?
2.) U příjmů dle § 9 mohu použít jako výdaj skutečné náklady na opravu budovy a kdyby byly nižší, použiji 30% paušál, že?
3.) Protože se jedná o důchodce mohu uplatnit odčitatelnou položku za rok 2009 ve výši 24 840,- Kč?
4.) Zapomněla jsem na něco?
Děkuji moc. Ivana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz k podnikání
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2010 »

1.) Ano
2.) Ano
3.) Ano
4.) Ne:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]