Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kolik procent uplatnit?  (Přečteno 9232 krát)

hcrevize

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« kdy: Březen 21, 2008 »

Mám živnostenský list na revize, montáže opravy a údržbu elektrických zařízení. Když chci uplatnit paušální daň kolik procent mám počítat? 50 nebo 60%? Montáže jsou řemeslnou živností avšak revize asi už ne.
Díky za rady.
IP zaznamenána

Jolana f

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2008 »

Na montáže opravy a údržbu elektrických zařízení uplatněte 60%,
na revize (název další činnosti) 50%.
Oba příjmy sečtete do řádku 101, oba výdaje do řádku 102.
V příloze č.1 dole činnosti rozepíšete do tabulky.
IP zaznamenána

patricie.muravska

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2008 »

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaký paušál mohu uplatnit v předmětu podnikání \" reklama, marketing \". Jedná se o webdesign + marketingové poradenství. Děkuji Pěknicová-Muravská
IP zaznamenána

Jolana f

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #3 kdy: Březen 23, 2008 »

Zdravím, pro  reklamu, marketing můžete uplatnit  50 % pro příjmy z jiné než řemeslné živnosti.
Pěkný den přeju.
IP zaznamenána

Martina

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #4 kdy: Duben 23, 2008 »

Mám živnost na motáž, opravy udržbu a revize vyhraněných elektrických zařízení a výrobu rozvaděčů nízkého napětí, jaké paušální výdaje mám uplatňovat, když převažují opravy a montáže, mohu uplatnit 60%     s tím, že využijí paušál nejvýhodnější pro poplatníka?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #5 kdy: Duben 23, 2008 »

Je třeba oddělit příjmy za výrobu rozvaděčů a k nim uplatnit jen 50% výdajů. V příloze č. 1 je na rozdělení podle sazeb výdajů předtištěná tabulka.
IP zaznamenána

Martina

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #6 kdy: Duben 24, 2008 »

Rozumím tedy dobře, že ke věšem ostatním příjmům mohu uplatnit výdaj 60%??
Rozliším to pouze v příloze č. 1 v přiznání.
Děkuji Martina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #7 kdy: Duben 24, 2008 »

Martino, moc se omlouvám, nepřečetla jsem si důkladně váš původní dotaz, takže odpověď beru zpět. Nyní správná odpověď.
Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení je živnost vázaná, ale není řemeslná, takže u ní nelze uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů, ale jen 50%. K uplatnění 60% výdajů by musel mít živnost \"Výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů\".
Výroba rozvaděčů nízkého napětí je živnost volná, také neřemeslná, proto i těmto příjmům můžete uplatnit výdaje jen ve výši 50%.
IP zaznamenána

RadkaV79

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #8 kdy: Červen 24, 2008 »

MŮJ PŘÍTEL PODNIKÁ V:SLUŽBY PŘI PĚSTOVÁNÍ A TĚŽBA DŘEVA.
JAKÉ PAUŠÁLNÍ VÝDAJE PROCENTEM MŮŽE UPLATŃOVAT?
Platí se při užívání paušálního výdaje procentem silniční daň na auto,které vlastní a je přihlášené na IČO?
Děkuji a s pozdravem Radka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #9 kdy: Červen 25, 2008 »

Zřejmě má živnostenské oprávnění na živnost volnou, nazvanou Poskytování služeb pro hospodaření v lesích a pro myslivost. Jestliže nehospodaří ve vlastním, nebo pronajatém lese, pouze poskytuje služby jiným vlastníkům - nemá tedy příjmy z lesního hospodářství -  pak uplatní výdaje ve výši 50% z příjmů
Silniční daň se platí vždy, když je auto používáno k podnikání bez ohledu na způsob uplatňování výdajů. Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php
IP zaznamenána

Bohuslav Novotný

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 18, 2008 »

Dobrý den.  Mám živnostenský list kovoobrábění. Kolik mohu uplatnit procent na paušální výdaje když kopíruji klíče?     Děkuji za odpovědˇ.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 25, 2008 »

Uveďte přesný název vaší živnosti.
IP zaznamenána

Bohuslav Novotný

  • Host
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 26, 2008 »

Citace: Zdena
Uveďte přesný název vaší živnosti.
Dobrý den. Na Živnostenském listu je Kovoobrábění OKEC 2851.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kolik procent uplatnit?
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 27, 2008 »

Kovoobráběčství bylo řemeslnou živností, u které lze uplatnit výdaje ve výši 60%. Pro jistotu se ještě prolustrujte:-)  Vyhledejte sám sebe v živnostenském rejstříku zde:
http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND
zadejte si výpis s historií, kde uvidíte své současné i zaniklé živnosti. Původní živnost objevíte jako zaniklou i v případě, že ji jenom přejmenovali. Nyní by se vaše živnost mohla oficiálně nazývat Obráběčství. Pro vás je důležitý druh živnosti, která je uveden hned pod názvem. Pokud je tam napsáno: ohlašovací řemeslná (ať už se jmenuje jakkoliv), tak uplatňujete výdaje ve výši 60% příjmů.
(U živností, které jsou druhem vymezeny jako ohlašovací volné, nebo vázané, je možné uplatnit výdaje ve výši 50% příjmů.)
IP zaznamenána
Stran: [1]