Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zdravotn pojisteni  (Přečteno 1518 krát)

fram

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
zdravotn pojisteni
« kdy: Leden 17, 2010 »

Dobry den ,nechapu ,,v tomto roce jsem podnikal 4 mesice -mesicni platba  1590kc,3 mesice jsem byl na ÚP-platil stat a zbyvajicich 5 mesicu jsem byl bez zdanitelnych prijmu- mesicni platba 1080kc.Zaplatil jsem celkem 11 760 kc za rok.Platby na zdravotni pojisteni rocne by mely vyjit na 19 080kc.Pri  mem vypoctu prehledu za rok 2010  bych mel doplatit 7 320kc ,vlastne rozdil v te castce ,jak je to  kdyz stat hradil 3 mesice a ja mam presto doplacet tu castku 7320kc,diky za info ,pokud by me chtel nekdo poradit zaslal bych mu  muj prehled k posouzení na e-mail dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zdravotn pojisteni
« Odpověď #1 kdy: Leden 18, 2010 »

4 měsíce podnikání = minimální pojistné 6.360,-
3 měsíce na ÚP = pojistné 0,- Kč
5 měsíců osoba bez zdanitelných příjmů = 5.400,- Kč

Do přehledu o příjmech a výdajích zapisujete jen měsíce, ve kterých jste vykonával samostatnou výdělečnou činnost. Jestliže jste uvedl do přehledu (v přehledu pro VZP je to řádek č. 4):  Počet kalendářních měsíců, ve kterých v roce 2009 trvala samostatná výdělečná činnost = 4 měsíce, pak by vám mělo vyjít minimální pojistné ve výši 6.360,- Kč.

Měsíce, ve kterých jste si hradil pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů, se do přehledu neuvádějí, ani nebudete tyto platby nijak zpětně vyúčtovávat.
IP zaznamenána

fram

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
zdravotn pojisteni
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2010 »

Jeste jednou dobry den ,rad bych jeste poprosil o radu - muj prijem za rok 2009 cinil 122 391kc vydaje uplatnuji procentem  tj. 97 913 kc uvedu-li do radku 4 pocet mesicu podnikani  4. do radku 5. 12 mesicu u ZP,nevim vsak kolik mesicu mam uvest v radku 6 porad si s tim nevim rady ,dekuji za radu fram
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zdravotn pojisteni
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2010 »

Řádek 4: počet měsíců podnikání = 4
Řádek 5: z toho počet měsíců, kdy byla OSVČ pojištěna u ZP = 4 (OSVČ jste byl jen 4 měsíce)
Řádek 6: počet měsíců hlavní zdroj příjmů = 4
IP zaznamenána

fram

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
zdravotn pojisteni
« Odpověď #4 kdy: Leden 30, 2010 »

Zdena...dekuji moc
IP zaznamenána
Stran: [1]