Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Notebook zpětně do zřizovacích výdajů?  (Přečteno 1239 krát)

Martin-Holub

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, podnikat jsem začal od 1. 9. 2009 - dělám lektorskou a konzultační činnost. Tuto činnost jsem vlastně vykonával ještě před zahájením podnikání, i když v té době vždycky jen na základě DPP. V polovině března 2009 jsem si pro tento účel zakoupil notebook a pak v době před samotným zahájením podnikání ještě několik drobností (flashdisk atd.), které jsem ke své činnosti potřeboval. Mohu si tyto věci uplatnit jako zřizovací výdaje? Notebook používám prakticky výhradně pro podnikání (doma mám dva jiné stolní počítače). Rád bych si ho zavedl normálně do výdajů ještě za rok 2009 (přes pokladnu na začátku podnikání), protože by mi pomohl snížit základ pro výpočet daně i odvodů pro OSSZ a VZP. Děkuji za odpověď. Martin
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Notebook zpětně do zřizovacích výdajů?
« Odpověď #1 kdy: Leden 17, 2010 »

Pokud je ceny pod 40 000 lze zahrnout do výdajů podle § 5/7 ZDP.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]