Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zapůjčení nářadí, pronájem. Neplátce DPH zapůjčí nářadí  (Přečteno 1658 krát)

marekvs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, když budu mít malou půjčovnu nářadí. Nebudu plátce DPH. Jak mám účtovat potom DPH.

Budu třeba půjčovat nářadí za 200 Kč na den. Nejsem plátce DPH. Bude tato částka včetně DPH? Nebo těch 200 Kč mi jde do zisku a z toho potom odečtu paušálně náklady a ze zbylé částky pak zaplatím jen daň ze zisku? Bude vůbec u podnikatele neplátce DPH nějaké DPH u této služby, když zapůjčím nářadí za celkovou cenu 200 Kč na den?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Žádná DPH tam nebude. Váš příjem bude zdaňován pouze daní z příjmů.
IP zaznamenána

marekvs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14

Citace: Zdena
Žádná DPH tam nebude. Váš příjem bude zdaňován pouze daní z příjmů.
Dobrý den, moc děkuji za odpověď, jste dobrá, že to tak vše zvládáte tolik dotazů tady odpovídat na to... jste fakt dobrá.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Moje odpověď byla spíše náhodná:-) Nestíhám dotazy ani přečíst, natož na ně reagovat.

Až budete vystavovat faktury, nebo stvrzenky, tak na nich nikde neuvádějte DPH. Pokud bude na formuláři předtištěno, tak uveďte upozornění, že nejste plátcem DPH.
IP zaznamenána

marekvs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14

Dobrý den Zdeno,

děkuji Vám za odpovědi. Je to prosím jisté, že když jako neplátce DPH podnikající na ŽL pronajmu movitou věc, že tam nebude v pronájmu DPH? Mám z toho trochu strach aby to bylo správně.

Děkuji Marek H.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Jako neplátce jste osobou, osvobozenou od uplatňování daně z přidané hodnoty ve smyslu § 6 zákona o DPH. Neplátce nezatěžuje své služby žádnou daní z přidané hodnoty.

Pokud daň uvedete a odběratel si na základě vašeho daňového dokladu uplatní nárok na odpočet, tak mu FÚ při první kontrole nárok neuzná, bude chtít zpátky uplatněnou DPH a navíc úrok z prodlení. Za to vám odběratel určitě nebude vděčný.

Pokud na svém dokladu uvedete DPH přestože nejste plátcem této daně, pak máte povinnost odvést daň místně příslušnému správci daně.
IP zaznamenána
Stran: [1]