Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: placeni zalohy za soc. a zdrav. pojisteni od 2. roku podnikani  (Přečteno 973 krát)

tharacus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobry den,
jsem student a podnikam od unora 2009.
Za minuly rok jsem nemusel platit zalohy za soc. a zdrav. pojisteni a do konce dubna 2010 zaplatim az konecne castky na zaklade prehedu prijmu a vydaju za rok 2009.
Za rok 2009 jsem dosahnul vetsiho zisku nez 56 532 Kc, takze v aktualnim roce jiz zacnu plati zalohy za soc. pojisteni.
V tomto roce budu stale studentem.
Poradite mi, prosim, jestli nyni musim zacit platit zalohy take za zdrav. pojisteni a od ktereho mesice zacinam platit zalohy za soc. a zdrav. pojisteni? (Nejsem si vubec jisty, jestli musim zacit platit zalohy hned za leden 2010 nebo az po odevzdani prehedu prijmu a vydaju za rok 2009, cili od kvetna 2010.)
Predem dekuji za odpoved.
Michal
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15017

Zálohu na ZP budete platit poprvé za měsíc, ve kterém odevzdáte přehled o příjmech a výdajích (např. přehled odevzdáte v březnu, první zálohu odvádíte za březen 2010, splatnost zálohy kdykoliv během března, nejpozději do 8. dubna). Pozor na doplatek pojistného za rok 2009, ten je splatný do 8 dnů od podání daňového přiznání.

U záloh na SP je to podobné, kromě termínu pro zaplacení doplatku za předcházející rok. V měsíci, ve kterém odevzdáte přehled o příjmech a výdajích, zjistíte svůj vyměřovací základ a výši záloh na příští období. Za tento měsíc už platíte zálohu (např. odevzdáte přehled v dubnu, za duben už máte odvést zálohu, splatnost zálohy je mezi prvním a dvacátým květnem).  Doplatek pojistného za rok 2009 je splatný do 8 dnů od odevzdání přehledu o příjmech a výdajích.
IP zaznamenána
Stran: [1]