Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Faktura zaplacená hotově  (Přečteno 16872 krát)

Nora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #15 kdy: Duben 11, 2011 »

Ahoj Zdeno, mám PL fa placené hotově do 3 dnů. Bohužel takhle to píší.Takže já jsem to dělala tak že jsem, dala do závazků denní kurz datum vystavení /pro DPH/ a zaúčtovala jsem do DE datem úhrady. Letos bych to chtěla dělat pevným kurzem, ale nevím jestli pevný kurz můžu použít jak při vystavení fa to je do závazků/pro DPH/ tak i při zaúčtování do PD.     Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #16 kdy: Duben 13, 2011 »

Pro účely DPH je dnem vystavení DD (a také dnem, ke kterému máte provést přepočet) den, kdy na doklad od Poláka doplníte údaje podle § 35/2 ZDPH. Pokud zákonem požadované údaje doplníte v den úhrady (určitě to bude do 15 dnů od pořízení zboží), tak budete mít stejný denní kurz jak pro přepočet DPH, tak pro daň z příjmů.

Pokud se rozhodnete pro používání pevného kurzu ČNB, tak jej použijte pro všechny přepočty.
IP zaznamenána

hany

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #17 kdy: Říjen 05, 2011 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda jsem postupovala správně s fakturou na které je forma úhrady: dobírka.. uplatnila jsem si nárok na odpočet DHP a do DE jsem tuto fakturu uvedla do nedaňových výdajů, bohužel nemám doklad o zaplacení, pouze tuto fakturu. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #18 kdy: Říjen 05, 2011 »

Podle mého názoru máte nárok na odpočet DPH, i když jste výdaj evidovala nedaňově. Zkuste napsat dodavateli, jestli by neposlali (třeba emailem) potvrzení, že přijali peníze za dobírku a budete to moci přepsat na daňový výdaj.
IP zaznamenána

hany

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #19 kdy: Říjen 06, 2011 »

Děkuji za radu, dodavateli jsem napsala, tak uvidím. Nevěděla jsem, co v tomto případě bude lepší, zda to zaevidovat jako daňový výdaj, ale bude chybět doklad o zaplacení či zaevidovat jako výdaj nedaňový.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura zaplacená hotově
« Odpověď #20 kdy: Říjen 06, 2011 »

Eviduji jako daňový výdaj (vypíši VPD) s důrazným upozorněním, že pokud poplatník nedodá doklad o zaplacení, tak jej bude shánět při kontrole.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]