Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Částka převyšující milionovou hranici - jak zdanit?  (Přečteno 3099 krát)

zelinář

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý večer, měl bych dotaz, který má myslím hodně společného s registrací k DPH a zatím tu nikde nepadl (pokud jsem se nedíval špatně).

V prosinci 2009 jsem překročil obrat 1.000.000,- cca o 200.000,-, do 15. ledna 2010 se tedy musím jít zaregistrovat a jestli jsem to správně pochopil, tak plátcem se stávám od 1. března 2010.

Nikde jsem ovšem nenašel, co s penězi, které překročily milionovou hranici? Tato částka se navíc ještě o něco navýší během ledna a února, než se stanu plátcem DPH. Budu platit DPH z částky převyšující milion korun nebo nějakou jinou daň? Nebo nad tím snad mávne FÚ rukou :-) ?

Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Částka převyšující milionovou hranici - jak zdanit?
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2010 »

Svoji registrační povinnost jste splnil v zákonné lhůtě, takže nebudete platit žádnou náhradu za neodvedenou DPH. Z peněz, které během prosince 2009, ledna a února 2010 překročily milionovou hranici, budete odvádět jen daň z příjmů.
IP zaznamenána

zelinář

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Částka převyšující milionovou hranici - jak zdanit?
« Odpověď #2 kdy: Leden 13, 2010 »

Tak to je paráda, přesně to jsem potřeboval vědět! Mockrát děkuji za radu!
IP zaznamenána

dana01

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Částka převyšující milionovou hranici - jak zdanit?
« Odpověď #3 kdy: Březen 03, 2010 »

Jaké jsou sankce když jsem překročila 1 mil. hranici a neregistrovala se k DPH? Překročila jsem ji v r. 2008 a pak už zase ne. Ani FÚ mě nekontaktoval. Co mi hrozí?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Částka převyšující milionovou hranici - jak zdanit?
« Odpověď #4 kdy: Březen 04, 2010 »

Pokud nesplníte registrační povinnost, tak vám FÚ vyměří náhradu za neuplatnění daně. Náhrada činí 10% z úplat, ze kterých jste měla odvést DPH (§ 98 zákona o DPH). Zaplacenou náhradu můžete uplatnit jako výdaj na podnikání.
IP zaznamenána
Stran: [1]