Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přepočet odpisů  (Přečteno 1747 krát)

Marketta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přepočet odpisů
« kdy: Leden 09, 2010 »

Dobrý den,převzala jsem účetnictví,kde paní účetní zapomněla přeřadit budovu,respektive přepočítat odpisy z 50 let na 30 let.Můžete mi,prosím,poradit,co s tím?Budova byla zakoupena v r.1992 to měla paní účetní správně spočítané,ale pak měla (myslím) v r.1999 přepočítat na 45 let a následně pak vyšla novela,že 5.odpisová skupina je odepisována 30 let. Myslím si,že až takový problém to snad není,nevím,protože se odepisovalo méně,horší by byl asi opačný problém :o) Jak mám nyní postupovat? Odepisovalo se zrychleným způsobem.Mám tedy vzít pro daňové odpisy pro rok 2009 konečný zůstatek a propočítat to: podíl 2xZC a koeficient 31 - a roky odepisování tzn. od roku 1992 je to 17??? a pak pokračovat v odepisování?? Opravdu si nevím rady... Jo,ještě v roce 1996 tam bylo nějaké technické zhodnocení. Předem Vám mockrát děkuji za jakoukoliv radu, byla bych Vám vděčná. Markéta
IP zaznamenána

Pauliová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Přepočet odpisů
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2010 »

Dobrý večer, Nyní jsem měla podobný problém. Odpisy budovy byly od roku 1992 počítány správně , přepočet na 45 a 30 let byl také v pořádku. Ale od roku 2002, nevím jakým způsobem /asi jsem špatně zadala do počítače při koupi nového programu/ jsem měla uplatňované odpisy každý rok menší.  Nyní jsem to zjistila. Volala jsem na FÚ, kde mi paní řekla, že tento rok a další mám uplatňovat již správně vypočítané odpisy.takové jako by byli při správých odpisech.  Za POSLEDNÍ
IP zaznamenána

Marketta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přepočet odpisů
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2010 »

Dobré ráno, děkuji za odpověď..ano,také jsem se informovala a všemožně to zjišťovala a v podstatě mám stejnou odpověď jako vy... mám prý přepočítat správně z 50 na 45 a z 45 na 30 let a uplatnit letos a v dalších letech již ty správné daňové odpisy... bohužel zpětně už to dodanit nelze, leda opr.daňové přiznání za 3 roky a to asi nebudu upozorňovat na chyby... jelikož se odepisovalo zrychleně, tak právě největší rozdíl v odpisech dělají ty první roky...no,nic... nedá se nic dělat..naštěstí se okradla firma a ne stát...:o)) Děkuji Vám.
IP zaznamenána
Stran: [1]