Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnost - Podnikání  (Přečteno 4052 krát)

Semir

  • Host
Živnost - Podnikání
« kdy: Prosinec 19, 2007 »

Dobrý den mohl by mě někdo poradit jaký je rozdíl mezi živností a podnikáním.
IP zaznamenána

Rior

  • Host
Živnost - Podnikání
« Odpověď #1 kdy: Březen 11, 2008 »

Prosím o radu,jsem živnostník provozuji zámečnictví a vyrobil jsem mobilní buňku kterou jsem si začlenil do drobného majetku s tím,že jsem uplatnil do výdajů jen náklady na výrobu to je materiál.Chtěl bych tuto mobilní buňku pronajímat pro účely skladu ,musím mít ŽL na pronájem?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnost - Podnikání
« Odpověď #2 kdy: Březen 11, 2008 »

Pronájem a půjčování movitých věcí je živnost volná č. 93. Teoreticky byste asi měl mít ŽL, prakticky bych se na to vykašlala. Zkrátka pronajmete svůj obchodní majetek a budete mít příjmy podle § 7.


Pro Semira: živnost je podnikání na základě živnostenského oprávnění. Můžete podnikat i na základě jiného oprávnění, například jako autorizovaný projektant, daňový poradce, lékař ....
IP zaznamenána

Hanka

  • Host
Živnost - Podnikání
« Odpověď #3 kdy: Duben 01, 2008 »

Dobrý de,chci se zeptat,když budu pronajímat byty a nebytové prostory v domě,který bude v mém vlastnictví,musím mít k tomuto pronájmu živnostenský list (93 - pronájem a půjčování movitých věcí).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnost - Podnikání
« Odpověď #4 kdy: Duben 01, 2008 »

Pokud nebudete k pronájmu poskytovat ještě nějaké další služby (vaření, úklid, převlékání...), pak není potřeba mít ŽL na pronájem (živnost č. 93 je na movité věci, vy budete pronajímat nemovitost).
IP zaznamenána
Stran: [1]