Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: AdSense a DPH  (Přečteno 17424 krát)

prochar1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
AdSense a DPH
« Odpověď #15 kdy: Únor 08, 2010 »

Dobrý den,

z článku jsem se toho příliš nedověděl a můj případ mi stále neni jasný.

Když jsem od Googlu fyzicky na bankovní účet ještě nepřijal žádné peníze (20. ledna jsem platby AdSanse, po zjištění povinnosti platce DPH, raději pozastavil) mám povinnost stát se plátcem DPH a DPH zaplatit? Nebo jsem se tím plátcem DPH stal už jenom tím, že ty reklamy tam těch 20 dní v lednu prostě byly. Zároveň jsem v tom dosáhl hranice platby (70 Euro), ale zabránit platbě jsem stačil těsně, než google platbu zpracoval. Když by ano, platil bych DPH z celých 75 a něco Euro, který jsem tam za to nasbíral, nebo jen za to co jsem nasbíral za rok 2010. Tedy od prvního do 20. ledna.

Ve zkratce. Mám tedy povinnost přihlásit se (přesto že pozdě) k plácovství DPH? Pokud ano, tak je to teda pěkně hnusnej zákon.

Děkuji.
Radek Procházka.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
AdSense a DPH
« Odpověď #16 kdy: Únor 08, 2010 »

Jako nový zákazník Googlu máte smlouvu již s Google Ireland a stal jste se plátcem DPH hned prvním dnem, kdy jste začala zveřejňovat reklamy AdSense na svém webu. DPH sice nakonec z přijaté částky byste měl zaplatit, ale zároveň si budete nárokovat odpočet, takže odvedete 0 Kč. Nicméně budete se muset chovat jako plátce i v ostatních svých ekonomických aktivitách, pokud nějaké máte.
Blíže také http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
IP zaznamenána

prochar1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
AdSense a DPH
« Odpověď #17 kdy: Únor 08, 2010 »

Právě že nejsem nový zákazník, ale neuváženě, jsem se loni z dolarů na ty eura převed. Takže počítá se jen z částkou nasbíranou od 1.1. do 20. ledna?
IP zaznamenána

Petrýsek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
AdSense a DPH
« Odpověď #18 kdy: Březen 03, 2010 »

Hmm, tak z toho jsem na prášky :-( Celou dobu si to tam škudlím a taky jsem to přehodil na eura.. Když si to nenechám vyplatit a nechám ty peníze prostě u nich, reklamy ukončím, musím ještě pořád registrovat na plátce DPH? Mě těch pár tisíc za to nestojí a žádnou částku už jsem půl roku od nich nedostal... DPH nerozumím a ani nechci rozumět, mám podnikání kde to DPH není povinné a chci pokračovat bez DPH...
Myslíte, že by to tak šlo?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
AdSense a DPH
« Odpověď #19 kdy: Březen 06, 2010 »

Citace: prochar1
Právě že nejsem nový zákazník, ale neuváženě, jsem se loni z dolarů na ty eura převed. Takže počítá se jen z částkou nasbíranou od 1.1. do 20. ledna?
Vzhledem k tomu, že poskytování služby pro Google Irealand nepřesáhlo 1 kalendářní rok (změnil jste smluvní protistranu až během roku), tak bych raději počítala s celkovou částkou.

 Nebudete platit žádnou daň, tu si dopočítá a odvede Google Ireland.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
AdSense a DPH
« Odpověď #20 kdy: Březen 06, 2010 »

Citace: Petrýsek
Hmm, tak z toho jsem na prášky :-( Celou dobu si to tam škudlím a taky jsem to přehodil na eura.. Když si to nenechám vyplatit a nechám ty peníze prostě u nich, reklamy ukončím, musím ještě pořád registrovat na plátce DPH? Mě těch pár tisíc za to nestojí a žádnou částku už jsem půl roku od nich nedostal... DPH nerozumím a ani nechci rozumět, mám podnikání kde to DPH není povinné a chci pokračovat bez DPH...
Myslíte, že by to tak šlo?
Podle mého názoru by to tak šlo. Možná byste pro jednou mohl risknout dokonce i výplatu peněz, které u nich máte a pak ukončit reklamu. Uvědomte si, že zákazníků Google je mnoho a FÚ je zřejmě všechny neprověří.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]