Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: může OSVČ student dát DPP jiné osobě, aby pro něj pracovala?  (Přečteno 1310 krát)

novera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

může OSVČ student dát DPP jiné osobě, aby pro něj pracovala?

Jsem student 17 let, ale nebudu stíhat studovat i podnikat - ŽIVNOST VOLNÁ. Takže bych tu službu vykonával spolu s rodinným příslušníkem (mamka), který by mi zároveň dělal \"zák.zástupce\". Buď bysme na akci byli oba, nebo jen ona.
1.otázka:  MOHU DÁT SVÉ MAMCE V TOMTO PŘÍPADĚ PODEPSAT DPP?
2.otázka:  MOHU DÁT V TOMTO PŘÍPADĚ PODEPSAT DPP VŮBEC NĚKOMU?, třeba zletilému spolužákovi, nebo zl.sourozenci?

DÍKY za odpověď - popřípadě odkaz kde se to JASNĚ mohu dočíst.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230

Tuším, že při Vaší činnosti  budete uplatňovat výdaje paušálem 60%. Potom by DPP byl náklad, který byste ani nemohl uplatnit. Lepší bude postupovat podle § 13 ZDP a příjmy rozdělit na spolupracující osobu žijící ve společné domácnosti s Vámi a nemusíme řešit uzavírání DPP nezletilou osobou. :-))

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]