Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poplatky banky uplatněné jako výdaj na podnikání  (Přečteno 1394 krát)

JaBeLa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den, zrušila jsem běžný (podnikatelský) účet. Všechny trvalé příkazy týkající se mého podnikání jsem převedla na účet soukromý. Prosím o radu, které poplatky banky (vedení, zúčtované položky, zasílání výpisů) mohu uplatnit jako výdaj na podnikání? Nebo se používá nějaké procento? Děkuji :-)
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Poplatky banky uplatněné jako výdaj na podnikání
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2010 »

Není vhodné abyste měla osobní účet na podnikání. Potom bude předmětem sporů mj. jaké poplatky by případně šly dát do nákladů podnikatele a jaké ne. Problém budete mít i příchozími platbami, u kterých budete muset prokazovat, že to nejsou příjmy podnikatele.

V jakém oboru podnikáte? Nemůžete uplatnit paušál na všechny náklady 60%?

Hezký den!
IP zaznamenána

JaBeLa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Poplatky banky uplatněné jako výdaj na podnikání
« Odpověď #2 kdy: Leden 05, 2010 »

Dobrý večer, asi to není vhodné, ale už jsem to udělala :-) ... prosím tedy o radu, jaké poplatky či v jakém poměru mohu uplatnit jako výdaj na podnikání? Děkuji za Váš čas :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poplatky banky uplatněné jako výdaj na podnikání
« Odpověď #3 kdy: Leden 06, 2010 »

Vedení účtu a zasílání výpisů v poměru, v jakém používáte účet pro podnikání a pro soukromé účely, například 70% úhrad je pro podnikání, 30% pro soukromé účely. Platby za položky můžete rozdělit na soukromé a podnikatelské.

Pokud převažují podnikatelské platby, tak sečtu všechny poplatky, 50% uplatním jako výdaj, zbytek jako osobní spotřebu.
IP zaznamenána
Stran: [1]