Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o pracovní cinnosti-new  (Přečteno 3642 krát)

camill

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« kdy: Leden 02, 2010 »

Dobrý večer,

prosím o radu jelikož jsem začátečník a uz mam těch informaci tolik ,ze uz se v tom moc nevyznám.Prosím o radu.
Budu pracovat na žl,ale ta firma chce abych jim dala svoje ičo ,ale zatím mne nevybrali na 100 procent a žl nevlastním.

Zajímalo by  mne zda-li je možná si udělat žl,ale hned ho pozastavit než mi řeknou zda-li mne vybrali????

Mockrát děkuji  za odpověď :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2010 »

Navrhuji jiný postup.
Zařiďte si živnostenské oprávnění, ale nepřerušujte hned činnost, na to je dost času. Přerušení se na ŽÚ oznamuje až v případě, že hodláte činnost přerušit na dobu delší, než půl roku.
Na jednotném registračním formuláři (na ŽÚ) nevyplňujte části C a D, prostřednictvím kterých oznamujete zahájení činnosti zdravotní pojišťovně a na OSSZ. Zatím budete mít pouze živnost a IČ a z toho vám neplynou žádné povinnosti.
Pokud by vás firma vybrala, tak až při faktickém zahájení činnosti proveďte oznámení na OSSZ a ZP. Zdravotní pojišťovna chce oznámení do 8 dnů od skutečného zahájení činnosti (nikoliv od data získání živnostenského oprávnění), na OSSZ stačí oznámit do osmého dne následujícího měsíce.
Když vás firma nevybere, tak oznamte na ŽÚ přerušení podnikání.
IP zaznamenána

camill

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #2 kdy: Leden 05, 2010 »

Děkuji za odpověď :)

Hezký den a at se daří !
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #3 kdy: Leden 23, 2010 »

Dobrý večer,
moc prosím o radu. Jsem na mateřské dovolené a nyní jsem nastoupila do zaměstnání na dohodu o pracovní činnosti k jinému zaměstnavateli.
Chtěla jsem se zeptat, zda mohu zde podepsat Prohlášení poplatníka daně z příjmu nebo zda toto prohlášení trvá u zaměstnavatele,
u kterého jsem ho podepisovala ještě před nástupem na mateřskou dovolenou.
Moc děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #4 kdy: Leden 23, 2010 »

Prohlášení, které jste podepsala před nástupem na MD, trvalo jen do konce kalendářního roku. V roce 2010 můžete podepsat u nového zaměstnavatele.
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #5 kdy: Leden 25, 2010 »

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat: Když jsem na MD tak vlastně asi u svého dřívějšího zaměstnavatele prohlášení nepodepisuji když u něj nemám příjmy ne?  Tudíž když moje dohoda o pracovní činnosti byla podepsána až od ledna 2010, tak mohu nové prohlášení podepsat zde. Jestli si to teda myslím správně?
Moc děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #6 kdy: Leden 25, 2010 »

Ano, uvažujete správně...
IP zaznamenána

host19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #7 kdy: Leden 26, 2010 »

Chtěl bych se zeptat, co je pro moji manželku výhodnější. Je na MD a od ledna nastoupila k jinému zaměstnavateli na dohodu o pracovní činnosti. Je pro ni finančně výhodnější podepsat prohlášení poplatníka daně z příjmu nebo ho nemá podepisovat?
Díky A.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #8 kdy: Leden 27, 2010 »

Podepsat...
IP zaznamenána

host19

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #9 kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den, je možno uvést 6ti měsíční dítě do Prohlášení daně z příjmu nebo ho neuvádět když se na něj pobírá peněžitá pomoc v mateřství. Vznikl by zde daňový bonus. Má se dítě uvádět nebo až po skončení 3leté rodičovské dovolené?
Díky A.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o pracovní cinnosti-new
« Odpověď #10 kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den, no určitě si uplatněte daňové zvýhodnění na děťátko, v každém případě...pokud tedy už zvýhodnění na dítě neuplatňuje otec dítěte....Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]