Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: srážková daň  (Přečteno 11209 krát)

Rous

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
srážková daň
« kdy: Leden 02, 2010 »

Dobrý den paní Zdeno, prosím o radu. Na DPP zaměstnáván 3 lidi. Chtěla bych jim dát dodatečně podepsat prohlášení. Příjmy mají do 5.000,-, tudíž jim odvádím 15% srážkovou daň. Pokud jim nechám podepsat prohlášní dodatečně, vrátím jim to, co jsem zaplatila na FÚ. Jak se mi to projeví ve vyúčtování srážkové daně? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
srážková daň
« Odpověď #1 kdy: Leden 02, 2010 »

Dobrý den, nejsem paní Zdena, a zdaleka nedosahuji jejích znalostí a vědomostí, ale troufám si tvrdit, že zpětně svým zaměstnancům nemůžete prohlášení dát podepsat. Jak vyplývá z Vašeho dotazu, byla už srážková daň odvedena na účet FÚ.  Jak by jste pak vysvětlila, že najednou budou ve vyúčtování srážkové daně nuly??? To by jste si tak akorát zadělala na kontrolu finančním úřadem, bych řekla. Holt daň už je odvedena jednou pro vždy. Ale prohlášení můžete dát podepsat zaměstnancům co nejdříve, a tím pádem bude daněno zálohovou daní, tudíž nula.... Uvidíme co na to paní Zdena.  Jana
IP zaznamenána

Rous

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
srážková daň
« Odpověď #2 kdy: Leden 02, 2010 »

Dobrý den paní Jano, děkuji Vám za odpověď. Myslela jsem si a asi mylně, že mohu zaměstnancům dát tu možnost a prohlášení jím dát podepsat zpětně. Měla jsem za to, že je to stejné jako v případě daň. zvýhodnění nebo uplatnění jiných slev. Každopádně děkuji za odpověď. R.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14874
srážková daň
« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2010 »

Dobrý navečer. Zaměstnanci mohou podepsat prohlášení k dani dodatečně podle § 38k, odst.7, věty druhé zákona o daních z příjmů. Na sraženou daň se bude pohlížet jako na zálohy. Požádejte FÚ, aby provedl převod odvedené srážkové daně (odváděla jste ji na účet s předčíslím 7720) na účet daně zálohové (stejný účet, stejný variabilní symbol, jenom předčíslí je jiné _ 713), rozepište každou úhradu zvlášť.

Ve vyúčtování srážkové daně (žlutý formulář) je pro tyto účely určen samostatný sloupec č. 6 s názvem:  Částka odvedené daně, k níž se váže dodatečně podepsané prohlášení podle § 38k zákona. Součet sloupce č. 6 přeneste i na poslední stranu vyúčtování na řádek č. 1_ na dani mělo být odvedeno (tím snížíte svoji daňovou povinnost a na řádku č. 3 vykážete přeplatek).
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
srážková daň
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2010 »

Rous se velice omlouvám za mylné informace, a paní Zdeně děkuji za její znalosti. Jana
IP zaznamenána

Rous

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
srážková daň
« Odpověď #5 kdy: Leden 03, 2010 »

Děkuji paní Zdeně, měla jsem ten dojem, že dodatečné podepsání se zohlední na řádku č. 6 ve vyúčtování srážkové daně, ale nebyla jsem si 100% jistá. Moc Vám děkuji a přeji šťastný a úspěšný nový rok 2010. R.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14874
srážková daň
« Odpověď #6 kdy: Leden 03, 2010 »

Dobrý večer, paní Jano. Myslím, že se snad ani nemáte za co omlouvat. Toto je diskuzní fórum (nikoliv poradna, jak se někteří domnívají), ve kterém diskutující svobodně vyjadřují své názory na danou problematiku. Váš příspěvek plně chápu, o srážkové dani se většinou hovoří jako o dani, která je konečná. Dodatečný podpis prohlášení a následné čarování s daní ze závislé činnosti je podle mého názoru záležitost, kterou by měla řešit profesionální mzdová účetní. Kdyby mi dnes s takovýmto požadavkem přišel klient, tak ho asi vynesu v zubech:-)

Chci, abyste věděla, že si Vašich příspěvků do diskuze vážím a děkuji Vám za ně. Přeji vše nejlepší v roce 2010.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
srážková daň
« Odpověď #7 kdy: Leden 04, 2010 »

Děkuji za Vaše slova, paní Zdeno, jsem ráda za Váš pohled na věc, no když něco \"zvrtám\" a přijdu na to, tak se omluvím... I Vám vše dobré v právě začínajícím roce. Jana
IP zaznamenána

Zdena32

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
srážková daň
« Odpověď #8 kdy: Leden 20, 2010 »

Dobrý den, jako OSVČ jsem měla pracovníka na dohodu za odměnu 52000,- Kč. Srazila jsem daň ve výši 15% a odvedla na FÚ s předčíslím 713.
Jaký formulář mám vyplnit na konci roku? Žlutý nebo růžový? Je můj náklad celých 52 000,- Kč?
Děkuji.
Pozn. Moc děkuji moderátorům vašeho webu, skutečně velká pomoc pro drobné podnikatele.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14874
srážková daň
« Odpověď #9 kdy: Leden 20, 2010 »

Na vyúčtování zálohové daně je růžový formulář.
Nákladem je celých 52 tisíc.
IP zaznamenána

oneal9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
srážková daň
« Odpověď #10 kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den, mám stejný problém jako ROUS. Ale ráda bych si ujasnila jak opravit danou situaci. Ve vyúčtování srážkové daně použiji řádek 6, vyjde mi přeplatek, ale jak ve vyúčtování zálohové daně? Tam uvedu do \"mělo být sraženo\" už částku záloh + odvedenou srážkovou daň (tímpádem budu mít na zálohové dani nedoplatek) a požádám FU o započtení přeplatku na nedoplatek? Nemusím podávát žádnou přílohu ohledně oprav? Zaměstnanci provedu normálně roční zúčtování, na kterém bude mít velký přeplatek? Děkuji za odpoveď.
IP zaznamenána

vn69501

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
srážková daň
« Odpověď #11 kdy: Březen 17, 2010 »

Rád bych se ujistil že bude vše v pořádku a tak Vám předestírám situaci.

Za práci pro sportovní svaz za období srpen 2009 - květen 2010 by byla navrhnuta odměna 20.000 Kč, která bude vyplacena jednorázově v dubnu 2010.
Bylo mi řečeno, že z ní bude sražena srážková daň 15% a já už se o nic nemusím starat.
Zdá se mi, že to je asi v pořádku. Jen bych to chtěl vědět jistě.
Předem díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14874
srážková daň
« Odpověď #12 kdy: Březen 17, 2010 »

Pokud bude odměna zdaněna srážkovou daní , tak se opravdu nemusíte dál o nic starat. Jedná se o daň stanovenou podle zvláštní sazby § 36 zákona o daních z příjmů. Daň je konečná, nikde ji nemusíte vyúčtovávat, daňovou povinnost splnil ten, kdo vyplatil odměnu.
IP zaznamenána
Stran: [1]