Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: semináře  (Přečteno 3235 krát)

uživatelka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
semináře
« kdy: Prosinec 20, 2009 »

Dobrý den,

uvažuji do budoucna o tom, že si zřídím živnost na pořádání seminářů, školení, kurzů, apod. Sháním informace a proto mám dva dotazy:

(1)  Zajistím prostory, klienty a lektora. Lektor by byl osvč a fakturoval mi služby. Může se stát, že lektor odpřednáší jen jeden seminář, ale může se stát, že bude učit dlouhodobě v pravidelných intervalech ... dle poptávky. Jde o to, že lektorů by bylo víc na různé typy seminářů dle potřeby. Lze to takhle nezávisle nebo je to švarc a aby bylo vše v pořádku tak s ním musím uzavřít pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce či pracovní činnosti (což by se mi moc nechětlo, raději bych aby mi nějaká osvč vyfakturovala poskytnutou službu)?  

(2)  Můžu zkušebně zorganizovat jeden nebo dva seináře (kdyby nepřesáhl zisk 6000 a tudíž bych nebyla povinna tento příjem zdanit) \"aniž bych měla ŽL\" nebo to nelze? Jednalo by se jen o jednorázovku, abych si to zkusila :-))


Děkuji a omlouvám se, pokud by se někomu tento dotaz zdál hloupý ....
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
semináře
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2009 »

Ad 1) Švarc systém by to nebyl. DPP je také výhodné, nejen faktura od lektora, ale záleží na dohodě.

Ad 2) Podmínkou pro nepodání přiznání (a nezdanění) jsou příjmy menší naž 6 000/rok, nikoliv zisk menší než 6 000/rok (§ 38g ZDP).

Hezký den!
IP zaznamenána

uživatelka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
semináře
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 25, 2009 »

Děkuji za odpověď :-) Ale chápu to teda dobře, že když se do těch šesti tisíc za rok vejdu (a tudíž přiznání nemusím podávat) tak to můžu normálně zorganizovat, aniž bych cokoliv kdekoliv hlásila nebo s kýmkoliv kdekoliv měla nějakou smlouvu, dohodu apod. a bude to legální... ?

Jinak mnohokrát děkuji za odpověď a přeji pěkné svátky :-)
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
semináře
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 25, 2009 »

Pokud půjde o jednorázovou akci, nepodléhá živnostenskému zákonu.

Nicméně asi bude vhodné mít smlouvu s majitelem sálu a lektorem. Smlouva může být i ústní. Pokud lektorkou nebudete sama a nebudete to pořádat ve vlastní nemovitosti.

Dovolím si zopakovat, že limit 6 000 je brutto příjem, ne zisk z akce. Ceny za běžný seminář jsou 1 - 2 tisíce. Tj. měla byste 3-6 účastníků, to se nemůže vyplatit.

Největší položkou takových agentur jsou lektoři a reklama. Vzdělávacích agentur je spousta a poptávka poklesla. Sazby za inzerci na netu jsou značné a účastníci jdou na kurz podle přednášejícího nebo podle toho, kdo jim vypadne z internetu. Pořádáním jednoho zkušebního semináře toho moc nezjistíte.

Ale jinak držím pakce.

Hezký den!
IP zaznamenána

uživatelka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
semináře
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 25, 2009 »

Moc děkuji, to jsem potřebovala slyšet :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]