Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prodej do SRN  (Přečteno 2499 krát)

martin10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
prodej do SRN
« kdy: Prosinec 23, 2009 »

dobrý den, mám dotaz. Chtěl by jsem začít podnikat na ŽL. Vyráběl bych zahradní pergoly, altány, carporty, a zahradní nábytek. Ty by jsem Prodával do SRN. Prodej v SRN by sprostředkovával můj příbuzný. V SRN by jsem chtěl provádět i montáž svých výrobků včetně dopravy. Chci se zeptat jestli mám povinnost platit v německu DPH nebo pojištění když tam budu provádět montáž. 2) jestli je lepší dopravu zahrnout do ceny výrobku a dopravu mít \"zdarma\" nebo mohu vozit výrobky oficiálně a odečítat si náhrady za auto a naftu. Děkuji.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
prodej do SRN
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2009 »

Citace: martin10
dobrý den, mám dotaz. Chtěl by jsem začít podnikat na ŽL. Vyráběl bych zahradní pergoly, altány, carporty, a zahradní nábytek. Ty by jsem Prodával do SRN. Prodej v SRN by sprostředkovával můj příbuzný. V SRN by jsem chtěl provádět i montáž svých výrobků včetně dopravy. Chci se zeptat jestli mám povinnost platit v německu DPH nebo pojištění když tam budu provádět montáž. 2) jestli je lepší dopravu zahrnout do ceny výrobku a dopravu mít \"zdarma\" nebo mohu vozit výrobky oficiálně a odečítat si náhrady za auto a naftu. Děkuji.
Ad 1) Pokud splníte obrat pro DPH platný v Německu, tak Vám vznikne podle německého zákona o DPH povinnost stát se plátcem DPH v Německu.

Ad 2) Odběratel zaplatí dopravu v ceně nebo extra, rozdíl v konečné výši asi nebude. Pokud budete dopravu realizovat v obou variantách Vy, tak si v obou variantách uplatníte náklady na dopravu.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]