Témata > Daň z příjmu

Společné zdanění, svatba a děti

(1/2) > >>

Jana:
Hezký den, měla bych dotaz. Od roku 2006 jsem žila s přítelem v jedné domácnosti a 14.9.07 jsme se vzali. Daváme si společné zdanění manželů. Zajímalo by mě jestli si manžel může uplatnit levu na mé dvě děti ( jedno dítě má ZTP/P) za celý rok nebo jen od toho měsíce co jsme se vzali. Když to vezmu za celý rok, tímpádem nám vznikne bonus.  Jinak už jsme dali do práce potvrzení, ať mu uplatňují slevu z výplaty za 08.  Jde to? Děkuji za odpověď Jana

Zdena:
Až od 1. 10. 2007, na počátku září ještě nebyly splněny podmínky pro uplatnění slevy. Slevu na dani může uplatňovat u zaměstnavatele, jde to.

Jana:

--- Citace: Zdena ---Až od 1. 10. 2007, na počátku září ještě nebyly splněny podmínky pro uplatnění slevy. Slevu na dani může uplatňovat u zaměstnavatele, jde to.
--- Konce citace ---
... jo tak tu slevu si můžu odečíst od října. A proč mi řekla paní na FÚ, že může manžel si napsat do svého přiznání děti na celý rok. Tím pádem to má ona blbě.  Děkuji

Zdena:
Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě, žijící s ním ve společné domácnosti (§ 35c/1 ZDP). Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní - přítel, nyní manžel zřejmě není vlastním otcem dětí, osvojené - to asi také ne, dítě druhého z manželů - tady už nárok na daňové zvýhodnění je, ale nebyli jste manželé celý rok, proto si může uplatnit slevu až od 1.10.2007 (více informací k pojmu vyživované dítě najdete v § 35c/6 ZDP).
Paní na FÚ možná nevěděla, že jste nebyli manželé celý rok.

Jana:

--- Citace: Zdena ---Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě, žijící s ním ve společné domácnosti (§ 35c/1 ZDP). Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní - přítel, nyní manžel zřejmě není vlastním otcem dětí, osvojené - to asi také ne, dítě druhého z manželů - tady už nárok na daňové zvýhodnění je, ale nebyli jste manželé celý rok, proto si může uplatnit slevu až od 1.10.2007 (více informací k pojmu vyživované dítě najdete v § 35c/6 ZDP).
Paní na FÚ možná nevěděla, že jste nebyli manželé celý rok.
--- Konce citace ---
No jenomže já jsem se ji říkala, že jsme se brali 14.9.07 jestli můžu si odečíst ty děti za celý rok. Ona mi žíkala že se posuzuje ke konci roku. Kontroluje to potom  někdo po těch správcích daňí?  Děkuji

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi