Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Náklady s místem podnikání?  (Přečteno 1034 krát)

LevneCinky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Náklady s místem podnikání?
« kdy: Prosinec 15, 2009 »

Dobrý den,
jsem OSVČ, moje činnost je jako vedlejší. Bydlím u rodičů, provozuji e-shop, nemám žádnou provozovnu. Mohu uplatnit jako Daňové výdaje náklady na elektřinu, plyn, vodu pokud jsou doklady vystavovány na jinou osobu (rodiče, manželku atd...?). Pokud ano, v jaké výši? Děkuji.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Náklady s místem podnikání?
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2010 »

Obecně mají doklady znít na toho, kdo si je uplatní v nákladech.

Pokud bydlíte u rodičů, tak Vám musí náklady vyfakturovat a příjem zdaní u sebe.

Domnívám se, že u Vaší činnosti budou náklady na elektřinu, plyn a vodu  zanedbatelné. Vyšší náklady asi jsou s pronájmem kanceláře, skladu, auta atd., samozřejmě pokud existují.

Přefakturace od rodičů, případně i nájem, musí být v ceně obvyklé, protože se jedná o spojené osoby (§23/7 ZDP). Doporučuji nedráždit případnou kontrolu.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]