Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup zboží v Německu za hotové vč. DPH  (Přečteno 3091 krát)

Kačenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nákup zboží v Německu za hotové vč. DPH
« kdy: Prosinec 13, 2009 »

Dobrý den,jsem začínající malý podnikatel v oblasti prodeje hraček.Pro většinu zboží jezdím do Německa, kde zboží nakupuji v malobchodě za hotové.První dotaz mám, kdy mám povinnost k registraci a povinnost být plátcem.Jestli se na mně také vztahuje obrat 360 tis.Hlídal jsem si milionový obrat, ale o hranici nákupu jsem do teď nikde nic neslyšel.Vím, že neznalost neomlouvá, ale co  se stane, když až teď zjistím, že jsem tuto částku překročil už před 2 měsíci? Dále mi není jasný postup uplatnění nároku na odpočet , protože se zde v dotazech stále uvádí, že zboží na  fakturu dostanu bez dph, dodaňuji a uplatňuji nárok na odpočet. Ale já mám doklady pouze s DPH, takže DPH v Německu také zaplatím. Jak mám uplatňovat nárok na odpočet, konkrétně  v kterých řádcích v daňovém přiznání? Když ho dám do ř. 4  a uplatním nárok na odpočet, tak nula od nuly pojde a DPH se mi tím nevrátí. Zrovna tak, by to bylo, i s nákupy pohonných hmot v Německu.Četl jsem také o metodě  reverse-charge. Prý je to jednodušší.Můžete mi poradit?
Předem děkuji za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Nákup zboží v Německu za hotové vč. DPH
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 24, 2009 »

Obratem 360 tis. asi myslíte pořízení zboží za 326 tis. Kč podle § 94/6 ZDPH.

Pokud v Německu neposkytnete svoje DIČ plátce DPH tak Vám vystaví fakturu s německým DPH. Německé DPH si do našeho přiznání nemůžete uplatnit. Německé DPH můžete nárokovat na německém úřadu.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]