Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přefakturace  (Přečteno 3702 krát)

fazole

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Přefakturace
« kdy: Prosinec 11, 2009 »

Zdravím,
nikde nemohu dohledat odpověď a pochopit princip přefakturace v mém případě.
Nakoupím tiskárnu za 30 000,- včetně DPH v hotovosti z počítačového obchodu a na doklad nechám napsat jméno a IČO mého klienta. Já nejsem plátce DPH, klient je plátcem DPH. On po mě chce potom přefakturaci, aby mi mohl peníze poslat na účet. Vystavím proto fakturu s číslem, které je v pořadí a napíšu do ní \"Přefakturovávám Vám částku 30 000,- na základě faktury 123456 z počítačového obchodu XYZ\". Takovýto příjem neuvádím do daňového přiznání a klientovi dám tuto fakturu + originál (kopii) dokladu z počítačového obchodu. Je to tak?

Předem moc děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Přefakturace
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 23, 2009 »

Citace: fazole
Zdravím,
nikde nemohu dohledat odpověď a pochopit princip přefakturace v mém případě.
Nakoupím tiskárnu za 30 000,- včetně DPH v hotovosti z počítačového obchodu a na doklad nechám napsat jméno a IČO mého klienta. Já nejsem plátce DPH, klient je plátcem DPH. On po mě chce potom přefakturaci, aby mi mohl peníze poslat na účet. Vystavím proto fakturu s číslem, které je v pořadí a napíšu do ní \"Přefakturovávám Vám částku 30 000,- na základě faktury 123456 z počítačového obchodu XYZ\". Takovýto příjem neuvádím do daňového přiznání a klientovi dám tuto fakturu + originál (kopii) dokladu z počítačového obchodu. Je to tak?

Předem moc děkuji za každou radu.
Obávám se, že se nejedná o přefakturaci.

Neměla byste vystavovat fakturu na 30 000 Kč, protože by klient měl dvě, od eshopu a od Vás. Klientovi byste měla vystavit pouze fakturu za zprostředkování obchodu.

Hezký den!
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Přefakturace
« Odpověď #2 kdy: Leden 06, 2010 »

Dobrý den, prosím o radu ohledně fakturace za nájem, elektřinu a služby. Firma s.r.o. - plátce DPH - začala pronajímat podnikatelské prostory jiné firmě a bude fakturovat čtvrtletně dopředu částku za nájem (bez DPH), zálohu na elektřinu (bez DPH) a podíl na úklidu společných prostor v částce (s 20% DPH). Na konci roku se provede vyúčtování elektřiny, kdy se dle skutečně odebraných kWh vypočte částka, přidá se 20% DPH a odečtou se zálohy bez DPH. Vodné se vyúčtuje na konci roku odhadem a přidá se 10% DPH. Firma je měsíčním plátcem DPH, nájemce je také plátcem DPH, pronajímatel má dosti vysoké tržby, takže se krátící koeficient nezmění.
1.) Je, prosím, tento postup správný?
2.) Je možné vystavovat zálohy na elektřinu bez DPH? Nějak se mi to nezdá - má to někde oporu v zákoně?
Děkuji moc. I.
IP zaznamenána
Stran: [1]