Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4]

Autor Téma: DPH při poskytnutí služby do jiné země EU  (Přečteno 56514 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #45 kdy: Říjen 04, 2009 »

Citace: saša
Dobrý den,
prosím Vás o radu, jak vyfakturovat letos v 9/09 služby ( odvoz odpadu ze staveb) slovenské firmě, která je na Slovensku registrovaná jako plátce DPH. Služba je vykonávaná v ČR-Praze. Domnívám se, že vzhledem k tomu, že plnění je v tuzemsku, musím vystavit daňový doklad s DPH a do jakého řádku se zapíše do daň. přiznání? Děkuji předem za odpověď.
Saša
Místo plnění je v tuzemsku, účtujte s DPH, v přiznání se objeví na řádku 2.
IP zaznamenána

Marta1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #46 kdy: Říjen 05, 2009 »

Dobrý den,
podle kterého § zákona o DPH je osvobozena služba do jiného státu EU (sklizeň obilí). Jedná se o službu provedenou na Slovensku pro plátce DPH na Slovensku.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #47 kdy: Říjen 06, 2009 »

Nejde o osvobozené plnění, nýbrž o poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko. Pokud vím, tak zemědělské a lesní práce jsou považovány za službu vztahující se k nemovitosti podle § 10/1 ZDPH. Vystavte daňový doklad s náležitostmi podle § 33 ZDPH.
IP zaznamenána

Stanislava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #48 kdy: Říjen 09, 2009 »

Citace: JANAA
Prosím o radu, prodej zboží na Slovensko, slovenská firma je registrovaná jako plátce slovenské DPH, vystavím fakturu bez DPH, přiznání DPH řádek 20, a za čtvrtletí souhrnné hlášení.
A prodej služby na Slovensko, taktéž je slovenská firma registrovaná jako plátce DPH na Slovensku, jedná se o chemický rozbor, vystavím fakturu bez DPH, přiznání DPH řádek 21, a jinak nikde neuvádím. Je to tak správně? Děkuji, J.
Dobrý den,

nastala mi stejná situace jako Janě, chci se jen zeptat, na ten ř. 21 se uvede celková částka uvedená na faktuře? V mém případě 2220 EUR, které přepočítám kurzem ČNB k příslušnému datu.

Děkuji. Stanislava
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #49 kdy: Říjen 12, 2009 »

Záleží na tom, z čeho se ta celková částka skládá.
Pro účely DPH přepočítáváte ke dni poskytnutí služby nebo ke dni přijetí úplaty podle toho, který den nastal dříve (§ 24a ZDPH) kurzem platným pro účetní jednotku (dle vnitřní směrnice).
IP zaznamenána

martel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #50 kdy: Říjen 15, 2009 »

Dobrý den, mám problém s DPH. Nakupili jsme v EU vzdělávací kurz, který vyfakturuji českému plátci DPH. Tento seminář se konal v Polsku.
Ve kterých řádcích přiznání mám uvést jak nákup semináře, tak i jeho vyfakturování odběrateli.
Mám na vstupu nárok na odpočet, a na výstupu danit českým DPH, nebo jde o zvláštní režim - služba podle § 10 odst. 4, tudíž vyfakturuji bez DPH.
Díky, Marcela
IP zaznamenána

benemila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #51 kdy: Říjen 17, 2009 »

Dobrý den.
1,Česká firma fakturuje přepravu osob autobusem české firmě,ale byla to cesta do Rakouska a zpět.Celé se to účtuje bez DPH.Je to správné?
2.Ta česká firma chce po nás vystavit fakturu v eurech. Je to možné? Zaplatí to na náš valutový účet.
Vedeme daňovou evidenci.
IP zaznamenána

benemila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #52 kdy: Říjen 17, 2009 »

Dobrý den.
Je možné, aby jsme fakturovali v eurech a pod tím byl výpočet v Kč včetně DPH? Zaplatí nám to v eurech a proto ten výpočet bude pouze pro evidenci DPH.
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #53 kdy: Říjen 19, 2009 »

Citace: benemila
Dobrý den.
1,Česká firma fakturuje přepravu osob autobusem české firmě,ale byla to cesta do Rakouska a zpět.Celé se to účtuje bez DPH.Je to správné?
2.Ta česká firma chce po nás vystavit fakturu v eurech. Je to možné? Zaplatí to na náš valutový účet.
Vedeme daňovou evidenci.
1. Přeprava osob mezi členskými státy EU je v tuzemsku osvobozena od daně. Celé se to účtuje bez DPH, ale musíte si zjistit, jestli nemáte nějaké daňové povinnosti v Rakousku. Náš zákon může osvobodit jen tu část přepravy, která se uskutečnila na území ČR.
2. Ano, můžete fakturovat v takové měně, na jaké jste se dohodli.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #54 kdy: Říjen 19, 2009 »

Předpokládám, že jde o fakturaci v cizí měně mezi tuzemskými plátci. Můžete fakturovat v jakékoliv měně, na které jste se dohodli. Základ daně a daň musí být vyčísleny v Kč.
IP zaznamenána

komec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #55 kdy: Říjen 22, 2009 »

Hezký den, prosím o konzultaci:
Lékař / zaměstnanec s příjmy dle § 6 / a OSVČ / předmět podnikání - výkum a vývoj v oblasti přírodních věd /- neplátce DPH, poskytuje služby v ČR pro české farmaceutické společnosti a Belgiskou společnost / která nemá sídlo ani stálou provozovnu v ČR / v oblasti věda a výkum / klinické stidi a zkoušky /.  Za tyto služby vyfakturoval v roce 2008 celkovou částku 1.300.000,- Kč  / pro české firmy 850.000,- Kč a pro Belgickou 450.000,- Kč / Případný obrat pro registraci DPH by překročil v 11/2008 / vycházíme ze znění zákona o DPH pro r. 2008 /
1. Vznikla mu povinnost registrace k DPH ?
2. Vztahuje se na něj § 10/6 zákona o DPH bude-li ptátcem?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #56 kdy: Říjen 29, 2009 »

1. Vede DE, nebo účetnictví? Pokud DE, pak v obratu za rok 2008 hrají roli příjmy a případné zálohy. Místo plnění ještě nerozhodovalo. Pokud tedy naplnil tehdejší definici obratu, pak měl podat přihlášku k registraci.
2. Ano. Podle informace MF ČR patří mezi služby uvedené v § 10/6  i výzkum a vývoj a zpracování odborných posudků a zpráv.
IP zaznamenána

Orl.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #57 kdy: Listopad 03, 2009 »

Dobrý den,
česká firma (oba jsme plátci DPH) si nás najala na montáž (na nemovistosti) ve Velké Británii. POkud by tato firma byla registrovaná ve UK, tak vystavíme fakturu bez DPH a pro odvod DPH bychom mohli použít její DIČ. Pokud by nebyla registrovaná, tak se musíme sami v UK přihlásit k registraci a fakturu vystavíme taky bez DPH?
Ještě bych se chtěla zeptat na princip fungování DPH, pokud se odvádí DPH jinému členskému státu, když si nás objedná česká firma, která má pouze české DIČ.  My vystavíme fakturu české firmě bez DPH, DPH odvedeme v UK  - je to všechno nebo jsou tam ještě jiné finanční \"tahy\"?  Jde mi o to, že když vystavím fakturu s DPH(všechno je v Česku - žádná EU nebo třetí země), tak zákazník  zaplatí celou částku - základ i DPH. Já DPH odvedu a základ daně mi zůstane. Tak, když vystavím faktutru bez daně a DPH pošlu do UK, tak mi zůstane daň.základ mínus DPH, což se mi nelíbí....  Omlouvám se za dotaz, ale nějak se nemůžu v zahraničním DPH zorientovat.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #58 kdy: Listopad 04, 2009 »

Jestliže se jedná o práce na nemovitosti (nebo o dodání zboží s montáží), pak je místo plnění na území státu, kde se nemovitost nachází (případně kde zboží instalujete či montujete), tedy v Británii a někdo tam musí odvést DPH. Pokud bude váš odběratel registrován k DPH v Británii, tak mu (po ověření jeho anglického DIČ) vystavíte fakturu bez daně s upozorněním, že je jeho povinností daň přiznat a odvést daň ve VB.

Kdyby odběratel nebyl registrován, tak se musíte zaregistrovat vy. Fakturu vystavíte jako britský plátce s jejich daní a podle jejich platných sazeb daně.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4]