Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3 4

Autor Téma: DPH při poskytnutí služby do jiné země EU  (Přečteno 56080 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #15 kdy: Únor 02, 2009 »

Prosím o radu, prodej zboží na Slovensko, slovenská firma je registrovaná jako plátce slovenské DPH, vystavím fakturu bez DPH, přiznání DPH řádek 20, a za čtvrtletí souhrnné hlášení.
A prodej služby na Slovensko, taktéž je slovenská firma registrovaná jako plátce DPH na Slovensku, jedná se o chemický rozbor, vystavím fakturu bez DPH, přiznání DPH řádek 21, a jinak nikde neuvádím. Je to tak správně? Děkuji, J.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #16 kdy: Únor 02, 2009 »

Podle mého názoru je to tak správně.
IP zaznamenána

buresovaa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #17 kdy: Březen 13, 2009 »

Dobrý den.Mám prosbu.Českou firmu(plátce dph)si najala německá firma na práci v Anglii.A ta česká firma si najala na tuto práci(poskytnutí služby na movité věci) OSVČ(neplátce dph).OSVČ překročila za 12 bezprostředně po sobě jdoucích měsíců obrat 1000000,-.Jestliže je OSVČ osvobozena od placení dph na základě poskytnuté služby v cizině(si myslím) i přesto,musí se zaregistrovat k dph?Nebo stačí jen předat správci daně nějaké prohlášení,že na základě těchto skutečností je osvobozen od placení dph.Mnohokrát děkuji za odpověď.

Jetšě bych chtěla dodat,že jsem s těmito stránkami nadmíru spokojena a velmi mi pomáhají.Vřelé poděkování pí.Zdeně.
IP zaznamenána

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #18 kdy: Březen 13, 2009 »

Dobrý den, prosím Vás o radu. Jako autodopravce registrovaný k dani v ČR jsem převážel zboží pro slovenskou firmu registrovanou k dani na Slovensku. Nakládka byla v Maďarsku, zboží jsem vyložil v Nitře. Můžu fakturovat slovenské firmě bez DPH? Pokud ano, bude to služba osvobozená s nárokem na odpočet a budu ji započítávat do koeficientu? Předem Vám děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #19 kdy: Březen 13, 2009 »

Pokud poskytnete přepravu zboží pro plátce DPH registrovaného v jiném členském státě, tak je jedno, kde byla přeprava zahájena, protože místo plnění se přechyluje za plátcem, který vám poskytl své DIČ, tedy na Slovensko. Vystavte slovenskému odběrateli daňový doklad bez DPH podle § 33 ZDPH s upozorněním, že je povinen přiznat a zaplatit daň na Slovensku.
Nepůjde o osvobozené plnění s nárokem na odpočet podle § 69 ZDPH, neboť přeprava není vázána na dovoz a vývoz zboží (3. země). Půjde o normální poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko, máte tedy nárok na odpočet daně a nemusíte jej nijak krátit, ani nic započítávat do koeficientu. Pokud by bylo místem plnění tuzemsko (přepravu by si objednal český plátce), tak byste také měl nárok na odpočet. V přiznání by mělo být uvedeno jen v řádku 25.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #20 kdy: Březen 13, 2009 »

Citace: buresovaa
Dobrý den.Mám prosbu.Českou firmu(plátce dph)si najala německá firma na práci v Anglii.A ta česká firma si najala na tuto práci(poskytnutí služby na movité věci) OSVČ(neplátce dph).OSVČ překročila za 12 bezprostředně po sobě jdoucích měsíců obrat 1000000,-.Jestliže je OSVČ osvobozena od placení dph na základě poskytnuté služby v cizině(si myslím) i přesto,musí se zaregistrovat k dph?Nebo stačí jen předat správci daně nějaké prohlášení,že na základě těchto skutečností je osvobozen od placení dph.Mnohokrát děkuji za odpověď.

Jetšě bych chtěla dodat,že jsem s těmito stránkami nadmíru spokojena a velmi mi pomáhají.Vřelé poděkování pí.Zdeně.
Děkuji:-)
Do obratu OSVČ se nezapočítává úplata za poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko, takže se nemusí registrovat k DPH. Prohlášení bych podala až v případě, že by ho správce daně vyzval k registraci.
IP zaznamenána

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #21 kdy: Březen 16, 2009 »

Citace: Veselý
Dobrý den, prosím Vás o radu. Jako autodopravce registrovaný k dani v ČR jsem převážel zboží pro slovenskou firmu registrovanou k dani na Slovensku. Nakládka byla v Maďarsku, zboží jsem vyložil v Nitře. Můžu fakturovat slovenské firmě bez DPH? Pokud ano, bude to služba osvobozená s nárokem na odpočet a budu ji započítávat do koeficientu? Předem Vám děkuji za pomoc.
Děkuji Vám za naprosto vyčerpávající a i pro laika srozumitelnou odpověď. Velice si vážím toho, co pro nás bez nároku na jakoukoli odměnu děláte. Ještě jednou díky.
IP zaznamenána

stir99

  • Host
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #22 kdy: Březen 19, 2009 »

Dobrý den, v měsici únoru jsme na územní ČR školili ukrajinské specialisté. Nyní máme vystavit fakturu do Francie, jelikož se jedná o mezinárodní projekt. Mám dotaz jsme povinni tuto službu zdanit DPH. Prosím o uvedení paragrafu kterého se to týká. Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #23 kdy: Březen 26, 2009 »

Místo plnění je v tuzemsku podle § 10/4/a) ZDPH.
IP zaznamenána

vladka

  • Host
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #24 kdy: Duben 09, 2009 »

Dobrý den, v březnu jsme se účastnily veletrhu společně se slovenským kolegou. Fakturu za stánek atd., byla vystavena na něj a byla vč. dph. On nám teď naúčtovat polovinu. Chci se zeptat zda by tato částka měla vycházet z částky bez dph nebo z dph. Jde mi o to, že on by si měl uplatnit nárok na odpočet, tudíž daň se mu vrátí.
Děkuji
IP zaznamenána

Vanek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #25 kdy: Duben 13, 2009 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující. Jsem OSVČ a plátce DPH v ČR. Poskytuji konzultační službu firmě na Slovensku, která je a.s. registrovaná  na Slovensku a je plátcem DPH. Musím fakturovat této firmě příslušné částky včetně DPH? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #26 kdy: Duben 13, 2009 »

Při poskytnutí konzultační služby podle § 10/6/c) ZDPH se místo plnění přechyluje na Slovensko. Vy budete fakturovat bez DPH s upozorněním, že slovenská a.s. je povinna přiznat daň na Slovensku. Náležitosti daňového dokladu při poskytnutí služby s místem plnění mimo tuzemsko najdete v § 33 ZDPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #27 kdy: Duben 13, 2009 »

Citace: vladka
Dobrý den, v březnu jsme se účastnily veletrhu společně se slovenským kolegou. Fakturu za stánek atd., byla vystavena na něj a byla vč. dph. On nám teď naúčtovat polovinu. Chci se zeptat zda by tato částka měla vycházet z částky bez dph nebo z dph. Jde mi o to, že on by si měl uplatnit nárok na odpočet, tudíž daň se mu vrátí.
Děkuji
Podle mého názoru by měl vycházet z částky včetně DPH. Buď si uplatní nárok na odpočet jen ze své poloviny nájemného, zbytek pak přeúčtuje vám, nebo si nechá vrátit DPH z celé faktury, ale z částky, kterou vám naúčtuje, bude zase odvádět.
IP zaznamenána

Veselý

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #28 kdy: Duben 27, 2009 »

Paní Zdeno, prosím Vás ještě jednou o pomoc. Poskytl jsem přepravní službu pro slovenslou dopravní firmu, která je registrovaná k dani na Slovensku. Zboží jsem naložil v Německu a složil v ČR, kde si ho tato slovenská firma převzala. Kde vlastně tedy bude místo plnění a jak se mám vypořádat s DPH? Pročítám stále dokola § 10 a stějně tomu nerozumím. Moc a moc děkuji, Veselý.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při poskytnutí služby do jiné země EU
« Odpověď #29 kdy: Duben 27, 2009 »

Tak to jsme minimálně dva, kteří mohou číst § 10 (a celý zákon o DPH vůbec) kolem dokola a stejně houby vědí oč tam kráčí a co nám vlastně chce básník říci:-)   Už to nečtěte, stejně je to literatura nevalné úrovně:-)

Pokud coby český plátce DPH přepravujete zboží mezi členskými státy, pak je obecně místo plnění tam, kde začíná přeprava - v tomto případě v Německu. Ale vzhledem k tomu, že si přepravu objednal plátce z jiného členského státu, se místo plnění přesouvá z Německa za plátcem, který vám poskytl DIČ, tedy na Slovensko. Vystavíte mu DD bez DPH s upozorněním, že je povinen přiznat daň na Slovensku. (Pro srovnání: pokud byste poskytl stejnou službu přepravy z Německa do ČR pro slovenského občana neplátce, pak se nemá místo plnění kam přechýlit - chybí vám DIČ odběratele, zůstává tedy v Německu, kde byste se musel zaregistrovat jako plátce vy a odvést tam daň).

Chcete poslat mizerně naskenovanou tabulku pro určení místa plnění při přepravě zboží?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4